Розмова в Авдіївці. Як на Донбасі промивають мізки

5 коментувати
Результат програної інформаційної війни

В Авдіївці, де тисячі людей не мають можливості дивитися українське телебачення і дивляться передачки «з-за поребрика», маразм міцнішає з новою силою.

Знімаю, значить, «vox populi» на авдіївській вулиці. Або, простіше кажучи, опитування громадської думки. Помічаю не зовсім тверезого чоловіка, який, в свою чергу, знімає мене. На мобільник. «Навіщо», – питаю. «Щоб знали, що все це через вас!» – він дуже суворо відповідає. Зацікавило. Прошу його підійти. Він, злегка похитуючись, підходить. І ось який у нас діалог з ним вийшов.

- Я вважаю, після кореспондентів обстрілюють місто. Вони прекрасно знають, обізнані, коли будуть обстрілювати місто.

- Ви вважаєте, що ми знаємо, коли будуть обстрілювати місто?

- Звичайно.

- Так, а який зв'язок між кореспондентами і обстрілом?

- Зв'язок? (Замислюється в пошуку аргументів) Є купа свідків. Стоять, наприклад, кореспонденти. Потім так (дивиться на уявні годинник) «Час, їдемо». Через кілька хвилин починається обстріл міста. Клас? (Саркастично). А ви знаєте, скільки тут кореспондентів били? Саме через це?

- Через що?

- Через те, що люди прекрасно знають, що саме через них [кореспондентів – прим.] починають обстрілювати місто.

На наступний день я моніторив російські (і проросійські) інтернет-спільноти, сайти, канали. Саме вони тиражують всю цю маячню. Говорячи про українських журналістів. Маячня, в якій середньовічні забобони органічно змішані з високими технологіями. Легенди про маячки, жучків, лазерні головки наведення (яких ніхто не бачив) – і головний сакральний аргумент «тут про це будь-яка бабця знає».

Чим примітивніші люди, тим охочіше вони в це вірять. Але в тому, що це інформаційна спецоперація, я тепер не сумніваюся. Мета двояка. Вбити в голови місцевої «вати», що міста обстрілюють українські військові. І зачистити інформаційний простір на Донбасі від українських військових кореспондентів. Позбавити людей альтернативної точки зору. Руками самих людей.

Що робити? Не знаю. Може, перестати дивитися на годинник?

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.