Про затримання бійця Нацгвардії в Італії

1 коментувати
Про затримання бійця Нацгвардії в Італії
Що сталося і як ця ситуація може відобразитись на Україні

Історія затримання в Італії бійця Національної гвардії України Віталія Марківа не повинна зашкодити репутації нашої країни. Українська армія веде війну і знаходиться на своїй території. В даному випадку мова йде не тільки про армію, а про всі силові структури, включаючи Національну гвардію, яка прийняла на себе перший удар. На жаль, в той момент я не знаходився в районі гори Карачун, тому оцінити дії наших бійців мені досить складно.

Суд і слідчі органи Італійської республіки повинні врахувати показання українського командування, який стверджує, що підрозділ не мав на озброєнні мінометів. Зокрема, мінометів 122-го калібру, як про це пишуть італійці, хоча мінометів такого калібру в принципі не існує. Є міномети 120-го калібру. Це потрібно врахувати і поставитися до розслідування скрупульозно.

Крім того, українське командування заявляє, що Марків не перебував в районі Карачун на той момент. В такому випадку, ситуація виглядає досить дивно. Дуже схоже, що людину затримали тільки тому, що отримали можливість його затримати. І лише тому, що він служив у батальйоні Національної гвардії, який перебував в зоні бойових дій.

Російські спецслужби активно шукають слабкі місця

Хоча, безумовно, у італійців були підстави його затримати і не відпустити на вимогу української сторони, оскільки у Марківа крім українського є ще й італійське громадянство.

Нещодавно я зв'язувався з італійськими добровольцями, які служать в українських силових структурах. Так ось вони всерйоз побоюються, що будуть піддаватися якимось судовим переслідуванням у себе на батьківщині. Один з них - ми говорили з ним буквально вчора - каже, що за його даними, ті, у кого був італійський паспорт, вирушили воювати на стороні російських бойовиків, без проблем повернулися на батьківщину. А ось ті, хто служив в українських силових структурах, піддаються всіляким переслідуванням з боку силових структур їх країн. Це дуже тривожна тенденція.

Багато хто вбачає в цьому вплив Росії - російські спецслужби активно шукають слабкі місця, де можна створити проблеми іміджу України. Зокрема, це стосується добровольців, які служать в українській армії. З квітня минулого року, іноземці отримали право легально служити в нашій армії, навіть не маючи українського громадянства. Однак це може створити їм певні проблеми на батьківщині. Проблеми з судовою системою після служби в українській армії є в американців, у австрійців, у одного з громадян Італії.

Це може зупинити тих, у кого є бойовий досвід і готовність допомогти нашій армії. Йдеться про експатів, що служили в силових структурах європейських країн, про людей, народжених в західних країнах і тих, хто відслужив в армії, готових допомагати становленню української армії. Адже нам дуже важливо розуміти, що таке західні стандарти, важливий досвід антитерористичних операцій армій інших країн, важливий досвід використання безпілотних засобів, високих технологій. Цей випадок може змусити людей з такими знаннями передумати приїжджати в Україну. Ось вам і зворотна сторона цього слідства.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.