"І Крим, і Рим". Занадто багато паралелей

10 коментувати
Чим сьогоднішня Росія з Кримом нагадує Італію з відвойованою Ефіопією за часів Муссоліні

Нещодавно перечитав тексти виступів Муссоліні. Так, умів говорити дуче. Найяскравіші його промови, мабуть, це «Ефіопія наша!» І Маніфест про відновлення Римської імперії.

«Не без емоцій, не без гордості, після семи місяців гірких поневірянь, я вимовляю ці великі слова. І абсолютно необхідно додати, що наш світ, римський світ, зараз втілений в цій простій, остаточній фразі, що не вимагає пояснень: Ефіопія - це Італія!»

«Території і народи, які належали Ефіопії, тепер знаходяться під повним і вічним суверенітетом Італії». Це було сказано 9 травня 1936 року, коли маршал П'єтро Бадольо взяв Аддіс-Абеби, і вже на наступний день натхнені люди на вулицях Рима вітали один одного словами речівки. Пароль: «Ефіопія - це Італія!» Відповідь: «Ефіопія - наша!» Те, що пропонував італійцям дуче, сьогодні можна було б назвати не інакше, як «духовні скрепи». Прекрасно всоталась виснаженою італійською душею концепція «La pace romana», тобто «римського світу», що несе духовність всім відсталим народам на вістрях мечів легіонерів-чорносорочечників. 

Звісно, у Путіна, на відміну від Муссоліні, є «Іскандери» і «Армати», і повітряно-космічні сили

Дуче для того, щоб відродити імперію, потрібна була гучна, легка і бажано швидка перемога. В якості жертви обрали незалежну Ефіопію, яка насправді і без цієї війни серйозно залежала від Італії. Загалом, все вийшло якнайкраще. Ефіопія - наша. Римська імперія, після п'ятнадцяти століть забуття, відроджується. Духовні скрепи, як ніколи, сильні.

Італія з відвойованою Ефіопією, як сьогодні Росія з Кримом, нарвалася на санкції. Ліга Націй (аналог сьогоднішньої ООН) заборонила експорт товарів стратегічного призначення в Італію, а також імпорт італійських товарів. У відповідь розгорнулася кампанія підтримки вітчизняних виробників «Preferite il Prodotto Italiano», тобто, «Вважаємо за краще італійське».

На провладних мітингах італійці піднімали плакати з написом «Не смішіть нас своїми санкціями». У тридцяті ж ще не придумали «Іскандерів», щоб їх смішити.

Треба визнати, Муссоліні був упевнений, що переміг «вільний світ». І навіть «Іскандери» не знадобилися. Через сім місяців Ліга Націй скасувала санкції. У випадку з Кримом і Донбасом Захід виявився трохи твердіше: як-не-як, а санкції діють досі.

Восени сорок третього року дуче відсторонили від влади. Римська імперія Муссоліні, яку він відновив в 36-ому «відтепер і назавжди», закінчилася. За іронією долі, ключову роль у відстороненні диктатора зіграв П'єтро Бадольо. Той самий маршал, який взяв столицю Ефіопії.

Звісно, у Путіна, на відміну від Муссоліні, є «Іскандери» і «Армати», і повітряно-космічні сили, і багато чого іншого. Але, впевнений, є у нього і свій Бадольо. Якого поки що не розгледиш в строю вірнопідданих «кримнашів».

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.