Солдати, про яких забула країна

3 коментувати
Механік-водій Олександр Кулик, не роздумуючи, застрибнув у

Механік-водій Олександр Кулик, не роздумуючи, застрибнув у "беху" і вивів її з вогню

Якщо ми перестанемо помічати справжніх героїв, вакантні місця одного разу займуть самозванці

"Медаль - це що? Шматок заліза. Від неї не убуде і не прибуде. Головне-робити свою справу добре і правильно!" - так каже «Буран». Без докору каже, майже весело. В американській армії солдатів за бойове поранення отримує медаль "Пурпурове серце". Був би "Буран" американцем, то отримав би їх аж чотири. За чотири поранення! Плюс контузія. Замість того, щоб чекати на  нагороду в тилу, цей боєць двадцятого батальйону вирушив назад, на фронт. На позицію «Волга», яка прямо під носом у бойовиків.

Щоб ви зрозуміли характер поранення "Бурана", трохи підніміть праву руку до рівня плеча. Підняли? А "Буран" і так не може. Тому що в плечовому суглобі у нього не вистачає деталей. Розлетілися в сторони, коли туди потрапив осколок. Але нічого, хлопець підлікувався, однією лівою навчився стріляти, і - на фронт. Йому б новий суглоб. Кажуть, і у нас тепер роблять такі операції. Але варто перетворений в суглоб шматок титану пару тисяч доларів. Солдат все розуміє і без слів: таких грошей на кожного пораненого у держави не випросиш. А скільки коштує шматок металу, з якого медалі роблять? Або теж шкода?

"Бурана" подавали на медаль неодноразово. Нагородні списки журавлиним клином відлітали у теплі штабні кабінети. Але, на відміну від журавлів, назад не поверталися. Ні у вигляді медалей, ні у вигляді пояснень, чому їх не дають. "Не знаю, - спокійно знизує плечима боєць, - напевно, не заслужив".

Яка сила може вас змусити залізти в охоплену вогнем сталеву труну, набиту боєприпасами?

Не заслужив так само, як і його побратим, Олександр Кулик. Щось важке прилетіло на шахту "Трудовська", почалася пожежа, і в центрі вогню виявилася ось ця БМП, на фото. Механік-водій Олександр Кулик, не роздумуючи, застрибнув у "беху" і вивів її з вогню.

Ще раз включіть свою уяву і задайте собі питання: а яка сила може вас змусити залізти в охоплену вогнем сталеву труну на гусеницях, та ще й набитий боєприпасами? Саша Кулик себе ні про що таке не питав. Тому він зумів врятувати товаришів і озброєння. Правда, нагороди за це не отримав. А отримав сильні опіки. Зараз мехвод на лікарняному ліжку.

Він теж, слідом за «Бураном», рветься на фронт. Він, як і «Буран», був у списках на нагородження. "Напевно, не заслужив". Справжній герой ніколи не вихваляється своїми подвигами. Але якщо ми перестанемо помічати справжніх героїв, вакантні місця одного разу займуть самозванці.

Спочатку я думав, що ця історія стосується лише бійців двадцятого батальйону. Адже вони багатьом там, в Мар'їнці, поперек горла. Воюють, мзду з місцевих не беруть, контрабанду в Донецьк не пускають. Але потім дізнався, що без заслужених нагород залишилися сотні бійців. Причому, мало не на кожному з п'ятисот кілометрів лінії фронту.

Один мій товариш, "афганець", зауважив: "На всіх війнах. Одні воюють, інші отримують нагороди". А я ж бо думав, що наша особлива війна. Що вона змінить всіх і вся. Ех, я ідеаліст хронічний! Я ж патологічно впевнений, що не "Буран" з Куликом повинні випрошувати нагороди, а мешканці штабних кабінетів, господарі гербових печаток, повинні благати героїв взяти медалі. Ось так, просто приїхати в решту української Мар'їнку і на колінах благати: "Візьміть, хлопці, спасибі вам від країни. Та від нас особисто. За те, що сидимо в своїх кріслах, як і сиділи". Це той мінімум, який може пораненим героям дати держава.

Але й цього вона не дає. Не тому, що не хоче. Забуває. Зайнята іншими справами. Вона впевнена, що перекраяний стрілок і обгорілий мехвод і так будуть робити свою справу. Добре і правильно.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.