Без довіри немає віри

0 коментувати
Ситуація повного відчаю, в якій опинився Іов у старозавітній історії, мені нагадує той момент, в якому зараз знаходиться Україна

Скоро ми разом з композиторами Іллею Розумійком і Романом Грігорівим випускаємо оновлену оперу «IYOV». Щоб пояснити, чому ми взялися саме за цей старозавітний текст, напевно, в двох словах варто нагадати сюжет Книги Іова.

Жив дуже праведний чоловік. Він був успішним і заможним, і все у нього було добре. Але тут одного разу Сатана прийшов до Бога і запитав: «А чи такий праведний насправді твій праведний? Давай перевіримо, наскільки він тобі відданий». Бог погоджується, і на Йова обрушуються неймовірні випробування: він розорюється, діти гинуть, друзі зраджують, та ще й тіло покривається виразками.

І після всіх випробувань, коли Йов не відрікається від своєї віри і зберігає силу духу і довіру до свого Бога, його стійкість винагороджується: йому повертають здоров'я, сім'ю, багатство. Такий от хеппі-енд.

Але справа тут, як мені здається, не в релігійній моральності цієї історії. Ти її читаєш і задаєш питання «За що?» Адже Іов не зробив нічого такого, за що його варто було б піддавати таким випробуванням. Але коли вони сталися, де він зміг взяти силу, щоб протистояти цьому? Як вдалося йому піднятися і жити далі, щоб відновити своє життя?

Ситуація повного відчаю, в якій опинився головний герой, мені нагадує той момент, в якому зараз знаходиться Україна. Коли у нас немає довіри ні одне до одного, ні до самих себе. І багато хто зараз перебуває у цьому стані звинувачення когось. Адже можна все життя ось так провести в стогонах: «За що?». А ні за що – так сталося.

Можна все життя провести в стогонах, запитуючи «за що?»

Взагалі цікава семантика слова довіри. Довіра - «до віри». Це не просто питання якогось відношення до конкретної людини. Якщо у тебе немає «довіри», то й віри не може бути. І зовнішній світ кожного з нас, як і Іову, каже: ти не можеш довіряти, і ми позбавляємо себе права на віру і самі у себе викреслюємо майбутнє. Тому що без довіри – немає віри, а без віри – не може з'явитися мрії.

Це розповідь про точку очищення, в якій може статися відродження людини. Приклад Йова – це приклад особистості, яка змогла подолати проблеми, змогла знайти сили через довіру відродити в собі віру, і надію, і любов. Це три банальних постулати, але, тим не менше, тільки знаходячи в собі та інших ці речі, можна взагалі хоч якось продовжувати жити.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.