Тривожний сигнал. Що відбувається між Польщею та Україною

7 лютого 2018, 15:01
2099
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Після ухвалення скандального польського закону можливість діалогу між Україною та Польщею зводиться до нуля

На жаль, протягом останніх двох років існує суттєве погіршення польсько-українських відносин. Це проявляється як у вуличних випадках різної ксенофобії проти українців, так і у випадках руйнування пам’ятників. Навіть тих, що були на могилах у Польщі. Відсутність реакції влади Польщі – ще один показник погіршення відносин. Очевидно, останні ініціативи польської влади щодо криміналізації відповідальності за заперечення так званих злочинів українських націоналістів – це подальше поглиблення непорозумінь між Україною й Польщею.

Переконаний, цей закон дуже нашкодить обом країнам. Особливо тоді, коли польсько-українські відносини ще потребують відвертого діалогу про важкі сторінки нашого минулого. Він тільки почався в рамках польсько-українського Форуму істориків, а після ухвалення закону можливість продовження цього діалогу фактично зводиться до нуля.

Більше того, цей закон завдасть серйозної шкоди українцям, які зараз живуть на території Польщі. Це може заохотити продовження різного роду випадків ксенофобії, які після ухвалення закону вищий політичний клас Польщі певною мірою легалізує.

Який вихід? Його в першу чергу повинні шукати польські громадяни

І хоча раніше польський президент Анджей Дуда казав, що звернеться до Конституційного трибуналу, щоб отримати тлумачення окремих положень цього закону, він все ж підписав документ.

Який вихід? Його в першу чергу повинні шукати польські громадяни, що мають зрозуміти всю небезпеку запровадження цензури та обмеження свободи слова для своєї країни. Адже ця ситуація дає привід говорити про згортання демократичних свобод в Польщі. Досить жорстка реакція України, Ізраїлю, США та Канади – це, очевидно, лише початок процесу, який може закінчитись для Польщі міжнародною ізоляцією.

Я вважаю, що ті заяви, які сьогодні у відповідь ухвалила Верховна Рада, були слушними та витриманими. Достатньо жорсткими, але і раціональними – з бажанням зберегти приязні відносини з Польщею. Та, на жаль, це жодним чином не подіяло.

Більше того, слід відзначити той прикрий момент, що під час свого майже 25-хвилинного виступу на захист цього закону, Анджей Дуда жодним словом не згадав про Україну, українців та наші застереження.

На мою думку, це досить тривожний сигнал: чи справді для польських колег важливе стратегічне партнерство з Україною?

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 08:06

article_img
Справжнє обличчя містера Зе. Погляди, зв'язки та наміри Володимира Зеленського
Ігри

Вчора, 07:02

article_img
Бюджетний геймінг. Як економити на іграх для PlayStation 4 і Xbox One
Футбол

Вчора, 04:08

article_img
Вони не пройшли. Реакція соцмереж на перемогу Динамо і поразку Шахтаря в Лізі Європи