В чергу, панове багатії, каса близько

3 коментувати
Не лякає ніщо. Ні відеокадри з Януковичем, що панічно пакує картини і блондинку. Ні санкції. Ні війна. Ні Крим

Ахметов. Пінчук. Коломойський. Порошенко. Так виглядає перша четвірка найбагатших людей України в рейтингу, який вийшов сьогодні в новому номері НВ. Найбагатший "багатий" в ньому "коштує" $4 млрд, "найбідніший" у першій четвірці, президент - $0,9 млрд.

Відкрию секрет: усілякі рейтинги, в тому числі багатіїв, існують багато в чому тому, що дуже добре продаються. Але саме ця сотня саме зараз важлива особисто в моїх очах з однієї простої причини.

Подивіться. Цей рейтинг - прекрасний. У ньому традиційно люди, які нажили капітали на руїнах радянської промисловості і зв'язках, схемах та держбюджеті. Тепер до них приєдналися втікачі міністри та депутати. А цього року - ще й нувориші, що збагатилися вже при новій владі.

Крім фрази "Каву пити будеш?", Коломойському приписують фразу "Життя - це супермаркет. Бери, що хочеш, але каса попереду". Левова частка цієї сотні жила і продовжує жити за принципом "у держави скільки не кради - все одно свого не повернеш". І ніякого "касира" в особі нової влади люди із цього списку (і люди, що тільки готуються в нього увірватися) не отримали. Напевно, тому що неможливо бути одночасно і капіталістом в золотій сотні, і "касиром".

Навпаки, нова влада створила умови для створення нових героїв. Найяскравіший приклад - народний депутат Віталій Хомутиннік, що кульовою блискавкою злетів вгору Золотої Сотні. Він №14. Щоб потрапити на це місце, йому довелося рівно 14 років попрацювати в парламенті (гра цифр, так?). Він ніколи не мав великого бізнесу (принаймні, офіційно), нічого не побудував, не створив і не винайшов. Але він 14-й. Сусідить із втікачем міністром Януковича Злочевським (ніби як натякаю). І скільки ще таких нуворишів ми побачимо, коли нормально запрацює е-декларування?

Все ще простіше видобувати вугілля з копанок, ніж код з голів. Все ще занадто легко пливуть в руки ресурси і потоки 

Ця золота сотня говорить про те, що хапальний рефлекс не лікується. Доведено новітньою історією країни.

Не лякає ніщо. Ні відеокадри із Януковичем, що панічно пакує картини і блондинку. Ні міністри, депутати та інші слуги народу, які випадають з вікон, вішаються і стріляють собі голову за два рази. Ні санкції. Ні війна. Ні Крим. Ні Америка з Європою, що час від часу загрожують пальцем. Ніщо.

Все ще простіше видобувати вугілля з копанок, ніж код з голів. Все ще занадто легко пливуть в руки ресурси і потоки. І все ще занадто мало схоже на те, що комусь дадуть за це по руках.

Не знаю, випадковість це чи "перст долі вказуючий", але в цьому ж номері у нас стаття про людей, які, можливо, стануть тими самими "касирами". Які, нарешті, скажуть: "Вільна каса" і багатьом колишнім пред'являть чесний рахунок і попросять розрахуватися на виході. Це стаття про декілька десятків молодих людей, які вже прийшли в політику і у владу і які посунуть не тільки старих політиків - а старі еліти взагалі.

Не буду називати всіх - купіть і прочитайте, хто в нас вселяє надію. Назву одного - Мустафу Найєма. У цьому "антирейтингу багатіїв" він номер перший.

Почитайте. Не всі там закінчували гарварди, і багато фігур вам здадуться суперечливими. Але звідси і вийде так звана нова українська еліта. Еліта, вихована на протистоянні еліті. Більше їй вийти нізвідки.

Так що, панове держкапіталісти, каса близько. Займайте чергу.

Аби тільки вказуючий перст долі не виявився раптом середнім пальцем.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.