Країна епохи Почекуна

16 коментувати
Знаєте, в чому головна причина того, що ми як країна весь час скочуємося в прірву? У тому, що більшості людей лінь розбиратися в тому, що відбувається навколо і копатися в сортах гівна

Людям, які в країні, а не в фейсбуці. Хоча і там...

У пікові історичні моменти закипання нашого терпіння ми встаємо з диванів, обурюємося, даємо по носі злу, воно заповзає в нору — а ми, охоловши, повертаємося на дивани, до роботи і перестаємо стежити за наперсточниками. Вибачте, хотіла сказати за владою. І це умовне зло персидить трохи в норі наш черговий приплив пасіонарності — і починає виповзати. А, з ним же ж, сволотою, як з бактеріями і антибіотиками — воно ж кожен раз стає ще більш живуче і хитре.

Ось, приміром, який відсоток жителів країни знає, що в січні реформи — всьо? Зупинилися. Зараз, ніби пацієнт заворушився, але це все одно 0,7 з 5. Ніхто ж не знає про це. Цього ж не показують на "плюсах" або на 112. Почекун. Настав всеукраїнський почекун. І ми такі всі в цьому штилі почекуни — чого чекаємо, незрозуміло. Чого він настав, цей застій? Незрозуміло. Де прорив? Де leapfrog? І головне — хто головний, відповідальний Почекун?!?! Незрозуміло. І лінь розбиратися.

Почекаємо.

Або. Який відсоток громадян країни спробував хоча б трохи розібратися в тому, що там за заруба з цієї блокадою і ахметовським вугіллям? І хто там насправді скотиняка — ті, які блокують, ті, які не можуть вивезти/отримати сепарське вугілля? Або ще хтось третій? Четвертий?

Або. Який відсоток громадян спробував зрозуміти, хто бореться з корупцією, хто імітує, що бореться, а хто бореться з корупцією у фейсбуці? Який відсоток громадян відрізняє Ситника від Холодницкого і їх обох — від Корчак? Корчак, яка Наталя, не Януш. Який відсоток? І який відсоток розшифрує НАБУ, НАЗК І САП???

Більшості лінь розбиратися, хто там в телевізорі чи в фейсбуці хороший, а хто поганий. Лінь, ніколи і немає звички. Люди обрали собі якихось пару "лідерів думок", кілька політиків, яким умовно вірять — і вірять їм. І ставлять лайки. Або кивають головами телеекрану. Не розбираючись, не включаючи мозок і не напружуючись елементарно погуглити, щоб щось перевірити. Скажімо, якісь занадто красиві цифри і клятви. Ні. Лінь. Кивають, лайкають.

Або. Включили 112, наслухалися і вірять Рабиновичу. А чо. Навіщо розбиратися, за що там сидів Рабинович — чи він жертва економіки перехідного періоду чи бандит з лихих 90-х. Нє, ну бандити ж в телевізорах передачі не ведуть. Отож, жертва. Значить, даєш Рабиновича в президенти. А чо.

А чо. Він же ж правий — ми ж десь вже наближаємось до дупи, якщо реформи — нуль. Я Рабиновича "не дивилася, але засуджую", але і я виходжу з супермаркету з пакетом їжі останнім часом з двома думками в голові: 1) ціни — повна дупа і 2) як же ж тоді живуть, ті, хто отримує 5-7 тис. або пенсію 1,5 тис.?!

Навіщо я це все пишу в 00:37 ночі? Все одно ніхто не буде розбиратися, в дупі ми вже чи ні. І чи там штиль в ній панує чи не штиль.

Просто хотіла пояснити, навіщо вчорашньої вночі ми з журналістом Юлею Артамощенко до 4 ранку намагалися зрозумілою мовою пояснити, як 23 лютого в парламенті так звана партія влади (мені здається, я за неї голосувала, вибачте) хотіла зробити те, від чого покійний Чечетов з його кошенятами — земля йому пухом — перевернувся б у труні.

Ми ж знали, що вам буде ліньки розбиратися самим. В усьому ось цьому от. І в тому, як же ж так вийшло, що замість leap frog настала епоха великих почекунів. Погугліть до речі, хто не знаєте, що таке leapfrog, розберіться, хоча б з цим.

Так от про спритність рук і ніякого шахрайства. І в цілому про країну епохи Почекуна — тут.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.