Три критерії, що тягнуть Україну вниз

15 травня 2017, 15:37
18754
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Чому важливі країнові рейтинги? Щоб ми розуміли, де знаходимося. Щоб нас не можна було приспати новиною про безвізовий режим, що само по собі дуже добре

Усвідомлення себе дає можливість поставити більш високу мету. Тим більше, стартувати нам доводиться з самих низів.

Отже, FM Global опублікував Global Resilience Index. Resilience перекладається, як пружність, міцність, здатність до відновлення. Тобто, по суті: наскільки інвестиції в ту чи іншу країну схильні до стійкості. Від максимальних 100%, показаних Швейцарією, що знаходиться на першому місці, до Гаїті - на 130-му місці.

Україна на 90-му місці зі 130. Добре це чи погано?

Давайте міркувати. Найкраще будь-яке питання пізнається в порівнянні, коли заглиблюєшся в деталі і нюанси.

Отже, Україна стоїть вище більшості африканських країн, включаючи Єгипет, а також вище Гондурасу, Ірану і Молдови. Перед нами ж, крім всіх передових і напівпередових країн стоять Замбія, Габон і Монголія.

Рейтинг цей вираховувався за трьома критеріями: економіка, ланцюг поставок і ризикові характеристики. Вони в свою чергу були розбиті ще на чотири підкатегорії. Разом сумарно 12 критеріїв.

Підвищення рейтингу країни в лізі - це інша гра. У неї грають державні діячі. І поки грають не дуже

Якщо ввести країну окремо, то можна покрутити її за всіма 12 критеріями.
Є всього 3 критерії з 12, які тягнуть нас вниз, і за якими рейтинг України нижче 90. На них я і хочу зупинитися докладніше:

1. Продуктивність робочої сили: 96-те місце зі 130.
Більшість українців обурені низькими заробітними платами. Але мало хто висловлює невдоволення з приводу одного з найнижчих показників продуктивності в світі. Це те, про що варто нам всім замислитися. Цікаво, що латиноамериканські Гватемала і Сальвадор, які стоять нижче нас в загальному рейтингу, і в яких прийнято вважати, що праця це не найголовніший життєвий пріоритет, випереджають Україну за цим показником.

2. Контроль корупції: 120-те місце зі 130. Ну, тут ми завжди вважали себе чемпіонами. Проте, хочу перерахувати країни, що йдуть після нас, щоб було зрозуміло, з ким ми "змагаємося": Камбоджа, Камерун, Чад, Гаїті, Кенія, Таджикистан, Уганда, Венесуела, Зімбабве.

3. І нарешті, останній показник, в якому ми зуміли перевершити самих себе і вийти на 128-е місце зі 130 - це політичний ризик. Що цікаво, він йде не в категорії "ризикові характеристики", а в категорії "економіка". Перша більше пов'язана з пожежами, природними ризиками і кібербезпекою. Так ось в політичних ризиках ми обганяємо тільки Нігерію і Пакистан.

Ось, власне, і весь аналіз.

Ви можете ще зайти самі, погратися з цифрами і вирішити для себе, добре це чи погано.

Для мене це означає наступне. Працівники приватних компаній - як футбольні гравці. Можуть грати краще, щоб зайняти краще місце в лізі. Але перейти в іншу лігу компанії не можуть, не покинувши країни. Підвищення рейтингу країни в лізі - це інша гра. У неї грають державні діячі. І поки грають не дуже.

Проте, ми радіємо кожному успіху країни, кожному забитому голу, кожному отриманому безвізу або Євробаченню.

Головне розуміти, що коли мама аплодує рідному малюкові, який зробив свої перші два кроки, це не все, чого вона від нього очікує.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 16:04

thumb img
Не лише антибіотики. Що змінить кримінальна відповідальність за продаж ліків без рецепта
Travel

Вчора, 19:43

thumb img
Це місто створене для тривалих прогулянок. Тревел-план для туриста в Копенгагені
Наукпоп

Сьогодні, 07:00

thumb img
Вітром надуло. Як вчені NASA розгадали таємницю підземних поштовхів на Марсі