Розблокування з турецьким присмаком

1 коментувати
Паралельно з розблокуванням відбуватиметься "прибиття" неугодних політичних сил і зміщення акцентів громадської думки

Треба сказати, що влада знайшла "красивий" вихід із ситуації з блокуванням торгівлі з окупантом. Функцію блокування вона взяла на себе, перекривши за допомогою силовиків проїзди і переходи на окуповану територію. І тим самим домоглася виконання двоєдиного завдання: нейтралізувала дії "стихійних" блокувальників і забезпечила собі можливість у будь-який час розблоковувати рух на потрібній ділянці.

Президент, який у такий спосіб взяв ситуацію під контроль, учора назвав дві умови скасування заборони "пересування вантажів через лінію розмежування". Перша – повернення підприємств на окупованих територіях українським власникам. Друга – має запрацювати режим припинення вогню.

Видається, що з виконанням обох умов особливих проблем виникнути не повинно. Всі розуміють, що "українським власником" ключових підприємств на окупованому Донбасі є Ахметов. До того ж не можна виключати того, що оголошене окупантами "переоформлення" власності вказаних підприємств і зроблене саме під такий варіант розблокування. Припинення вогню залежить від волі керівництва двох держав і за їх домовленістю також може бути владнане. У даному разі не потрібно ніякого посилання на Мінські угоди чи залучення місії ОБСЄ. Все вирішать дві людини. Але це буде рішення лише на нетривалий період часу, необхідний для відновлення торгівлі.

Розпочаті заходи з розблокування створюють сприятливе тло для "зачистки" неугодних політиків

Крім того, розпочаті заходи з розблокування створюють сприятливе тло для "зачистки" неугодних політиків. Певною мірою це вже простежується і в ньому вбачаються елементи сценарію, який влада Туреччини реалізувала після спроби перевороту (чи так званого перевороту). Уже заявлено про застосування усієї суворості закону до Парасюка та інших активних блокувальників. Розпочато процес зміщення з посади Сироїд, за нею може "піти" голова антикорупційного комітету Соболєв. Під дію суворого, але справедливого закону потрапляє Садовий...

Тобто паралельно з розблокуванням відбуватиметься "прибиття" неугодних політичних сил і зміщення акцентів громадської думки щодо торгівлі з окупантом. Далі ж на "лінії розмежування" все відбуватиметься у звичному режимі: наші захисники будуть гинути за Батьківщину, а ділки від влади продовжуватимуть "чорні" оборудки з окупантом.

Мені вже доводилося говорити про те, що припинення вогню на російсько-українському фронті не може бути засобом забезпечення торгівлі з окупантом. Спочатку справжній мир, а потім будь-яка "торгівельна" співпраця з агресором. А не навпаки. Якщо ж буде проводитися нинішня політика, то миру скоро не буде. А буде "пересування вантажів через лінію розмежування" з отриманням колосальних "чорних" прибутків.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Віктор Трепак
Віктор Трепак

Екс-перший заступник голови Служби безпеки України

Інші погляди автора
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.