Трагікомедія в трьох діях. Про Зеленського та освіту

15 березня, 15:27
21761
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

"Освітні експерти" Зеленського проти арифметики – трагікомедія в трьох діях

Дія перша. Вчора на відео зустрічі з Зеленським «експерт» Олександр Чубатенко розповів, що за його розрахунками для виплати українським вчителям зарплати в $4 тис. на місяць достатньо $200 млн на рік. Головний освітній «експерт команди Зе» Сергій Бабак підхопив: «Це абсолютно не є фантастикою, це абсолютно реальні цифри». Сам Зеленський слухав і радісно кивав. Проблема, звичайно, в тому, що якщо 450 000 українських вчителів помножити на $4000 зарплати, то цифра $200 млн на рік ніяк не складається – виходить $1.8 млрд на місяць чи більше $21.5 млрд на рік. «Експерти» так поспішали почати реформувати освіту, що забули вивчити шкільну арифметику. А кандидат в президенти не помітив помилку в 100 разів в простих розрахунках. Відео поспіхом видалили з YouTube.

Дія друга. Сьогодні відео відредагували, видалили згадку про злощасні $200 млн і залили на YouTube знову. Тепер «експерти» розповідають, що якщо «почати саджати», то «результатів конфіскації у лише кількох людей» вистачить, щоб забезпечити зарплатою в $4 тис. на місяць всіх вчителів на 10 років наперед. І знову підступна арифметика наносить удар по планах реформаторів. Згідно з останнім рейтингом Forbes в Україні є сім доларових мільярдерів з загальними статками в $13.6 млрд. А як ми з’ясували раніше, зарплата вчителям в $4 тис. на місяць обійдеться нам в $21.5 млрд на рік. Навіть якщо уявити, що державі вдасться конфіскувати в усіх українських мільярдерів все до копійки (що, звичайно, економічно і юридично неможливо), то цього вистачить менше ніж на рік підвищення зарплатні. Фантазери на марші.

Дія третя. В якій я вирішив відкрити передвиборчу програму Зеленського і прочитати, що там написано про освіту. Очікувано, вдалося знайти багато комічного.

Наприклад обіцянка «відкрити український ринок для кращих іноземних закладів освіти» виглядає особливо пікантною для країни в якій десятки тисяч студентів щороку вже навчаються закордоном. Але справжній шедевр програми це «Кожен шкільний геній отримає освітній ваучер, який зможе витратити на навчання у будь-якому обраному ним закладі вищої освіти». Бог з ним, що в сучасній західній освіті ніхто не вживає слово «геній», а про ризики ярлика «обдарована дитина» минулого тижня в Стенфорді ми говорили півпари. Не будемо навіть питати про те, що робити людям, які раптом виявляться не «геніями». Але хто і як буде визначати «геніальність» учнів? «Освітні експерти», що не знають основ арифметики чи вчителі на зарплатах в 4 000 конфіскованих доларів? Очікуємо на нове освітньо-комедійне відео Зе з роз’ясненнями!

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Культура

Вчора, 17:50

img
Золота пальмова гілка Канн. Вийшов офіційний український трейлер трагікомічного трилера Паразити
Новий вечір

Сьогодні, 10:00

img
«Порошенко-спекулянт» і вибори в Раду. Інтерв'ю з головою партії ВО Свобода Олегом Тягнибоком — відео
Лонгріди

Вчора, 21:07

img
Дотик. Історія Саши та Зори