Терміново пропустіть. Що Росія заявила про Керченську протоку

10 грудня 2018, 18:07
22662
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Стало зрозуміло, чому 6-7 грудня РФ різко і швидко пропустила всі судна в Керченській протоці, що йдуть в Маріуполь і Бердянськ

Нагадаю, 6-7 грудня 2018 року берегова охорона прикордонної служби ФСБ РФ раптом пропустила одночасно і групами всі судна, які прямують в українські порти. І ті, що стояли по 10-12 днів, і ті, що тільки підійшли і зібралися чекати не менше тижня.

Скринька відкрилася просто. Вранці 8 грудня в прес-центрі МІА "Росія сьогодні" почався брифінг, "присвячений провокації ВМС України в Керченській протоці". Його проводили перший заступник керівника департаменту берегової охорони прикордонної служби ФСБ Олексій Вольський і начальник слідчого управління ФСБ Михайло Шишов.

Так ось, адмірал Вольський сказав, що "з 1 квітня до 1 грудня через Керченську протоку пройшли 18 783 судна. Прикордонники оглянули 2052, з них 1183 йшли в російські порти Азовського моря і лише 869 – в українські. Очевидно, що в російські порти суден заходило більше. Ні про яку блокаду мови бути не може", - сказав віце-адмірал..."

Ось тут і народилася команда: "Терміново пропустити всіх"

"Ні про яку блокаду мови бути не може"... Ця фраза і ці цифри були сказані для США (і посла Курта Волкера персонально) і для країн ЄС, які активно обговорюють санкції проти російських портів/суден/судновласників Азовського і Чорного морів у відповідь на блокаду Азовського моря і захоплення кораблів ВМСУ.

Звичайно, при цьому у організаторів брифінгу виникла проста думка: а що якщо після цих слів західні дипломати і ЗМІ відкриють якийсь із морських онлайн-сервісів і побачать чергу з іноземних суден, які тижнями чекають "добро" на прохід в Азовське море. Ось тут і народилася команда: "Терміново пропустити всіх".

А тепер про цифри. Або про те, як цілий віце-адмірал сам себе висік. Вони розраховували, що російська преса обов'язково, а західна – найімовірніше, стане ділити кількість оглянутих суден на загальну кількість і почнуть говорити, що оглядається тільки = 2052: 18 783 * 100% = 10,92%. А з цих 2052 оглянутих суден (тобто з 10,92%) тільки 42,35% становлять ті, що йшли в українські порти.

Ви вже заплуталися в цифрах? – така й була мета всієї цієї арифметики.
Хлопці, які готували цю технологію, не врахували лише одного: ми – Моніторингова група Майдану закордонних справ, Інституту Чорноморських стратегічних досліджень і редакції BlackSeaNews – знаємо, скільки всього суден проходить щомісяця курсом на Маріуполь і Бердянськ. Їх в середньому 60 на місяць (наприклад: липень – 62 судна, серпень – 68, вересень – 54 і т.д.). Ви вже зрозуміли.

Тобто з 1 квітня до 1 грудня, за 8 місяців, суден, що йдуть в українські порти, було близько 480. Оглянуто було (за словами адмірала Вольського) 869. Тобто кожне судно практично по 2 рази. На шляху туди і на шляху назад. Як і є насправді. Звичайно, це підтверджує. що "ні про яку блокаду мови бути не може".

Підлеглі віце-адмірала Вольського огидно знають арифметику для 4-5 класу (теми: "прості дроби", "десяткові дроби" і "відсотки"). І блискуче підтвердили, що кожне судно, що йде в порти Маріуполь і Бердянськ, оглядали, навіть за їх даними 869: 480 = 1,81 разу.

За нашими даними, набагато більше. Приблизно 2,3 разу. І ще 110 разів зупиняли посеред Азовського моря під час руху.

Ну, а як БО ПС ФСБ буде поводитися в Керченській протоці далі – спостерігаємо цілодобово.

Бажаючим рекомендую знайти відео і подивитися. Там є ще й про те, як два маленьких українських артилерійських катери (ті, які перевезли по суші в Бердянськ) просто тероризували, погрожували затопити і взагалі ганяли по Азовському морю російські прикордонні корвети.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Зверніть увагу

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 09:25

article_img
Головне зі скандального розслідування НВ про Коломойського: від бізнес-імперії в США до сина-баскетболіста
Події

Сьогодні, 00:01

article_img
Закон щодо протидії буллінгу набув чинності
Події

Вчора, 14:12

article_img
Усі подробиці справи ФБР проти Коломойського: чому американці працюють по українському олігарху