Тереза Мей не врятує Великобританію

18 грудня 2018, 12:03
3405
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Для країни настали важкі часи

Якщо коротко, то виходити з Європейського Союзу не можна – це катастрофа для економіки і країни в цілому. Залишатися в ЄС тим більше не можна, оскільки піти вимагала більшість британців на референдумі.

Уряд Терези Мей ухвалив рішення не ухвалювати рішення, нічого не робити, залишити все майже так само, як є зараз, і залишити проблему майбутнім поколінням.

Однак дуже швидко стало зрозуміло, що угоду з Європейським Союзом з таким змістом не підтримає навіть багато депутатів її власної партії. Мей знову відсунула проблему в майбутнє, запропонувавши парламенту розглянути угоду з ЄС не 11 грудня, як вона сама обіцяла, а в середині січня.

Тут серед консерваторів почався справжній бунт. Вони зажадали винести питання про довіру лідеру своєї партії – тобто Терезі Мей – на голосування. 12 грудня ця голосування відбулося і Мей отримала 200 голосів. Проти неї виступили 117 депутатів, таким чином вона зберегла свою посаду.

Що це означає? З одного боку, вона підтвердила своє лідерство в партії. За нормальних обставин вона точно залишилася б керувати Торі до наступних загальних виборів у 2022 році.

Що в цій ситуації робити, ніхто не знає

Але зараз обставини дуже ненормальні! Проблема Брекзіту нікуди не поділася, з нею треба щось робити. Голосувати за угоду з ЄС у парламенті ніхто, як і раніше, не збирається. Керівництво Євросоюзу і Німеччина жорстко заявляють, що нової угоди з Лондоном не буде, нових переговорів вони не хочуть.

Що в цій ситуації робити, ніхто не знає. Єдиним реалістичним виходом із ситуації зараз є найжахливіший. А саме – повний розрив між Великобританією і ЄС без жодних угод і домовленостей.

Це буде означати величезні неприємності для британської економіки, політичної та юридичної системи, для простих людей і навіть для стабільності держави загалом.

Річ у тім, що Шотландія і Північна Ірландія можуть скористатися хаосом, який насувається на Лондон, щоб провести референдуми про вихід із Сполученого Королівства. Місцеві еліти хочуть зробити те саме, що зробили самі британці, вийшовши з ЄС.

Така можливість цілком реальна, оскільки переважна більшість жителів Шотландії і Північної Ірландії виступають за збереження членства в ЄС. Депутати від Консервативної партії, зберігши Терезу Мей при владі, скинули на неї персональну відповідальність за катастрофу, що насувається на країну. Це зрозуміло, на себе вони всі ці жахи брати не хочуть.

Так, Мей не тоне. Але тут є одна дуже велика проблема. Коли в Лондоні почнеться повний бардак і хаос, коли шотландці та північні ірландці почнуть збиратися на вихід, чинний прем'єр країну не врятує. І винними в цьому будуть ті самі депутати, які зараз відмовилися міняти керівництво партії.

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини:

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Вчора, 11:31

article_img
Золоті слова. Жителі неангломовних країн масово вивчають головну міжнародну мову
Політика

Вчора, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка
Час відповідати

Вчора, 19:10

article_img
Андрій Пишний про перемогу Ощадбанку в суді проти РФ, політику Тимошенко і стан економіки - iнтерв'ю