Плюси та мінуси блокади тимчасово окупованих територій

0 коментувати
Через неготовність деяких вищих посадовців приймати швидкі та категоричні рішення ми вкотре програємо на інформаційному фронті

Навчаючись на історичному факультеті університету Шевченка, одними із моїх улюблених предметів була теорія воєн. Хіба тоді, у студентські роки, можна було уявити, що війна постукає у двері кожного українця і назавжди змінить долю нашої країни?

Кожне сторіччя мало «свою війну». В стародавньому світі та середньовіччі домінував «лінійний» тип війни. З 18 століття ми спостерігали еволюції «лінійної» та «колонної» воєн. У 20 столітті прийшов час «конвенційної» війни, коли бої йшли "по всьому фронту з метою захоплення територій і ресурсів". Тепер, на дворі 21 ст. і війна набула чергової форми - «гібридно-локально-фрагметованої».

На думку Інституту стратегічних досліджень, головними ознаками цього типу війни є застосування іррегулярної тактики, тероризму, кримінальних дій та невійськових інструментів (наприклад інформаційно-пропагандистських). Особливо активно такі війни почали проявлятися у світі останні 10 років. І саме таку війну Росія веде з нами останні 20 років.

На жаль, наш ворог має набагато більший досвід у такому протистоянні. І через неготовність деяких вищих посадовців приймати швидкі та категоричні рішення ми вкотре програємо на інформаційному фронті.

Після підтримки керівництвом держави курсу на блокаду тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, нейтрально негативне ставлення мешканців до України зміниться на різко-негативне. А це у свою чергу призведе до незворотних втрат у вигляді емоційного відторгнення від України людей, які там живуть. Ключові завдання та цілі гібридних війн майже повторюють доктрину Сунь Цзи: «контролювати ворога за рахунок малих витрат». І в нашому випадку ці втрати неминучі.

Економічні збитки від блокади порахують і озвучать урядовці. Наразі Мінфін та Мінекономіки шукають шляхи зведення бюджетного балансу. Так, Уряд з цим справиться, знайшовши компенсатор недоотриманим коштам. Правда, разом із цим доведеться відтермінувати анонсоване зростання соціальних стандартів, а НБУ буде важче втримувати курс, за рахунок зменшення надходження валютної виручки. Особливо зараз, коли після введення повної блокади наші міжнародні партнери прямо називають дії влади порушенням Мінських домовленостей, які РФ ніколи і не виконувала.

У ситуації введення повної блокади існує і деякий позитив. Адже такий крок, безумовно, простимулює українську владу нарешті визначитися та розробити повноцінну стратегію щодо цих територій. Також такий неочікуваний крок може спровокувати Росію на помилки, які вона вже робить. У перспективі це може дати нам перевагу на міжнародному фронті, що також є важливим сегментом гібридної війни. Головне, щоб очільники держави оперативно розробили та запропонували світу вірну стратегію щодо пошуків нових форматів дипломатичного урегулювання військового конфлікту на Сході України. 

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.