Звіт Яценюка та майбутнє уряду

2 коментувати
Звіт Яценюка та майбутнє уряду
У нинішньої кризи три причини: корупція, відсутність дерегуляції та слабка інформаційна політика

Ми ще чекаємо повного звіту уряду, до того ж, переговори як між окремими депутатами, так і між цілими фракціями тривають, а, отже, говорити про те, що буде з урядом, дуже складно.

Тим не менш, моя версія така: уряд у будь-якому випадку чекає оновлення. Думаю, великі шанси на те, що він продовжить політику нинішнього, а також буде проводити монетарну політику, запропоновану нам МВФ. Ми будемо брати курс на децентралізацію, на боротьбу з корупцією. Основним способом боротьби з корупцією буде приватизація держпідприємств, з якою зараз утворилися проблеми. У цьому сходяться всі фракції без виключення.

Безсумнівно, залишаться незмінними фундаментальні речі: курс на інтеграцію, виконання Угоди про асоціацію, а також бачення російсько-української війни і виходу з конфлікту.

Імовірний кадровий тюнінг: сьогодні шанси прем'єр-міністра Яценюка зберегти свій пост здаються навіть більш сумнівними, ніж минулого тижня. Але, оскільки немає чіткого розуміння того, хто прийде на його місце, а також хто візьме на себе відповідальність за дії уряду, рано говорити про те, яким буде оновлений Кабмін, так і те, скільки він проіснує.

Що стосується нинішнього уряду, то його основні заслуги – це, в першу чергу, відносна стабілізація бюджету. Саме відносна: ми поки не живемо на те, що заробляємо, але, принаймні, прагнемо до цього. Даний крок був дуже непопулярним і завдав удару і по Яценюку, і по його уряду, так як довелося підвищувати тарифи. Тим не менш, він був необхідний.

Реформи простіше терпіти, якщо знаєш, коли стане краще

Другий важливий крок – це диверсифікація поставок енергії. Її нам вдалося досягти вперше в історії України, хоча це заслуга не тільки уряду. Також були проведені точкові реформи в окремих міністерствах.

Тим не менш, залишається проблема корупції, дерегуляції економіки. До того ж, у громадян немає розуміння того, що саме відбувається в уряді, адже інформування – дуже важливий аспект. Справа в тому, що наші громадяни уразливі для популізму, але при цьому у них є і позитивна риса: у питанні реформ вони вміють чекати. Але тільки за умови, що їм пояснять, чого саме чекати і скільки потрібно терпіти. У багатьох міністерствах або сказати було нічого, або вони не вміли правильно сказати: ми проведемо ось такі реформи, результати будуть через такий проміжок часу.

Думаю, сьогоднішня криза в уряді викликана саме відсутністю ефективної комунікації, що призвело до того, що окремі члени парламентської коаліції, зокрема, Самопоміч та Батьківщина, почали відмежовуватися від діяльності уряду.

Звичайно, це третя в списку головних проблем України, але вона важлива. Коли Бальцерович проводив свою «шокову терапію», йому вистачало мужності говорити людям, що конкретно він планує робити. Реформи простіше терпіти, якщо знаєш, коли стане краще. Але, якщо ніхто не дає часових орієнтирів, у суспільстві формується негативне сприйняття уряду, і це дестабілізує ситуацію всередині коаліції.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.