Зламати гру Москви: донбаська стратегія України

2 коментувати
Як нам не дати Кремлю реалізувати свої плани і при цьому не опинитися винуватцями зриву Мінських угод

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер під час свого візиту в Київ заявив про встановлення режиму припинення вогню в Донбасі з 15 вересня, додавши, що Кремль обіцяє його дотримуватися.

Шансів на те, що Москва дотримає свого слова, немає. Думаю, її завданням буде зробити так, щоб винуватцем порушення домовленостей, зокрема досягнутих під час недавніх зустрічей, була виставлена саме Україна. І дипломатичні зусилля Кремля будуть спрямовані не на те, щоб втілити домовленості, а на те, щоб переконати світ, що це Україна їх порушує.

Якщо йому це вдасться, Кремль вимагатиме, щоб з Росії як мінімум зняли санкції, а як максимум – визнали Україну неспроможною державою. Ця стратегія Москви зрозуміла.

Тому нам не треба сподіватися ні на які-небудь озвучені гарантії, ні тим більше, на саму Росію; ми повинні тонко і майстерно вести дипломатичну гру, щоб не дати РФ зіграти свою партію, і захищати свої інтереси як перед Москвою, так і перед Заходом.

Наша стратегія повинна включати в себе дві лінії. Перша лінія повинна бути статичною: формально нам слід виконувати всі домовленості із Заходом, при цьому чітко пояснювати Заходу, що ми за повне їх виконання, але виключно за умови забезпечення безпеки всіх учасників виборчого процесу, якщо вибори на окупованих територіях все ж відбудуться.

Не потрібно сподіватися на якісь озвучені гарантії

Ці вибори в угодах стоять останнім пунктом, тому потрібно розуміти: якщо не будуть виконані всі попередні – припинення вогню, виведення військ, надання захисту учасникам виборчого процесу – виборів не буде. Навіть якщо при цьому призначать дату і проголосують відповідний закон.

Якщо Україна буде формально виступати за виконання угод, але при цьому одночасно наполягати на своїх вимогах, є ймовірність, що Росія свої зобов'язання виконати не зможе. І тоді порушником Мінського процесу стане вона.

Якщо ж ми будемо негнучко говорити, що «є наші умови і більше ніяких», це буде благородно, але нерозумно, оскільки дасть Росії можливість заявляти про невиконання нами зобов'язань і вимагати зняття санкцій.

Тому наша стратегічна лінія щодо Заходу повинна бути гнучкою: ми повинні погоджуватися на виконання угод, але при цьому жорстко наполягати на виконанні попередніх умов.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.