Ультиматум Яценюка. Що далі?

0 коментувати
Депутатам час узяти колективну відповідальність за уряд. В іншому випадку може дійти до перевиборів

Перше, що має відбутися найближчим часом – це звіт уряду. Друге – кадрові зміни в уряді і його оновлення. І, якщо буде виконано ще і третій пункт, який я зараз опишу, тоді ми зможемо розраховувати на стабільну роботу. Якщо ж він не буде виконаний – відповідно, не буде і стабільної роботи.

Третій пункт – це колективна відповідальність фракцій, які будуть йти в уряд, і депутатів, які входять до фракцій. Всі вони повинні публічно заявити, що готові нести відповідальність за цей уряд, щоб не було так, як зараз – одна фракція несе відповідальність, інша – ні, хтось готовий відповідати за весь уряд, хтось – тільки за частину.

Думаю, передусім потрібно очікувати звітності та кадрових перестановок, а потім – готовності політичних сил брати на себе відповідальність. Якщо це буде, нас очікує відносно стабільна робота Кабміну як мінімум до весни-літа. Якщо ні, можливе подальше розхитування ситуації аж до дострокових виборів.

Іншого шляху, окрім кадрових перестановок, немає – інакше уряд не матиме підтримки в парламенті.

Якщо депутати не захочуть брати на себе відповідальність за роботу Кабміну, на нас чекає продовження нинішньої ситуації. Буде напівкоаліція або гібридна коаліція, що складається з депутатів, які підтримують далеко не всі ініціативи.

У такому разі можливі дострокові вибори. Це логічний вихід з кризи. Коли не вдається створити уряд або уряд не має підтримки більшості, це є умовою для таких виборів.

Технічно вибори можна провести восени без особливих проблем

Технічно можливість проведення виборів є. Ось тільки чи виграють від них ті, хто розхитує ситуацію – велике питання. Не думаю, що від цього виграють політики, які зараз заявляють про недовіру уряду, як Самопоміч; втім, як і Народний Фронт, який намагається підтримувати стабільність ситуації.

Можливо, переможців у такому випадку можна буде знайти за межами парламенту, а, можливо, і за межами України. Але технічно вибори можна провести восени без особливих проблем.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.