Україна в центрі скандалів. Що далі?

3 коментувати
Коли структури, покликані займатися боротьбою з корупцією, займаються політикою, це ні до чого доброго не призводить

Що від нас хоче міжнародне суспільство в першу чергу? Від нас хочуть ефективної роботи правоохоронних органів, які борються з корупцією. А у нас між цими органами зараз є жорстка конкуренція. Більше того, ці структури займаються політикою і намагаються отримати підтримку різних джерел – як українських, так і зарубіжних. І в результаті, на боротьбу з корупцією у них практично не залишається часу.

Мені здається, що було б дуже правильно, якби конкуренція між антикорупціонерами у нас була, але будувалася навколо конкретних розкритих справ, повернутих коштів, доведення цих справ до суду і вироків. І ось якби ми порівнювали структури за цими показниками, мали б іншу ситуацію.

Коли структури, покликані займатися боротьбою з корупцією, займаються політикою, це ні до чого доброго не призводить. У США, саме там, де так критикують ситуацію, що склалася в Україні, також є структури, покликані боротися з корупцією, також почали займатися політикою. І ми це бачимо, як ЦРУ і ФБР розділилися за симпатії двох політичних сил. Думаю, в будь-якій країні, де правоохоронці займаються політикою, результату не буде.

Тому для нас, для суспільства, важливо мати чіткі критерії ефективності таких структур. Красиві слова, заяви політиків і міжнародних партнерів, заяви лобістів, прізвища керівників цих відомств, насправді, мають другорядне значення. Повторюся, що на першому місці повинні стояти кількість розкритих корупційних справ, повернені гроші, доведення справ до суду і вироки суддів. Тільки в такому випадку боротьби з корупцією буде більше, а політики менше.

Або суд, або деградація держави. Третього не дано

Що стосується ситуації з Саакашвілі, йому висунуті досить серйозні, поки ще не офіційні, звинувачення, що його фінансують з «сім'ї Януковича». І це дуже серйозна заява. Але щоб ми мали уявлення, так це чи ні, повинно бути проведено судове засідання, аргументи захисту і аргументи звинувачень повинні стати публічно доступними. Це єдиний вихід з цієї ситуації. У США кілька дуже впливових політиків завершили свою політичну кар'єру тільки тому, що спілкувалися з представниками Росії і про це не сказали. А Саакашвілі висунуті набагато серйозніші звинувачення, задокументовано факти зв'язку його соратників з представниками родини Януковича. Це все поки що твердження обвинувачення. Очевидно, що потрібно почути і твердження захисту.

Якщо політик дійсно хоче продовжувати політичну кар'єру, він сам, в першу чергу, повинен бути зацікавлений, щоб суд відбувся якомога швидше, щоб його виправдали. Тому в цій ситуації вихід один – всі в суд, де і повинні з'ясувати, хто правий, а хто винен.

Альтернатива, яка зараз відбувається, – біганина по дахах – перетворює Україну на посміховисько. І подає сигнал суспільству, що у нас можна побити представників Національної поліції і за це нічого не буде, що в суд ходити не потрібно, тому до них немає довіри. А це вже початок деградації держави. Тому – або суд, або деградація держави. Третього не дано.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу   Мнения Нового Времени

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.