Три головних моменти берлінської зустрічі

1 коментувати
Напрям у врегулюванні ситуації на Донбасі вибрано правильно, але деталі не узгоджені. Тому процес затягнеться

За підсумками берлінської зустрічі Петра Порошенка, Ангели Меркель, Франсуа Олланда і Володимира Путіна можна виділити три ключових моменти:

По-перше, рішення розробити дорожню карту реалізації Мінських угод. Російська сторона опиралася цій ідеї, оскільки в документі чітко виписана хронологія виконання Мінська. Більше того, спочатку має гарантуватися безпека, і тільки після цього відбудеться політичне врегулювання. Путін довгий час не погоджувався, але тепер схвалив.

По-друге, підтвердження формату збройної місії ОБСЄ.

По-третє, розведення військ на лінії розмежування, зокрема у м. Дебальцеве.

Досягнуті домовленості виглядають непогано, хоча виконуватися будуть довго. Послідовність дорожньої карти, наприклад, планують обговорювати до кінця листопада. Ефективність розведення військ поки під питанням: домовленості є, а на практиці виникають труднощі. Невідомо, чи буде розведено сили і коли цей процес завершиться.

Завтра конфлікт не закінчиться, але у нас буде час зміцнювати свою оборону

Про формат збройної місії ОБСЄ взагалі можна мовчати. Це може бути і десяток чиновників з пістолетами, і військова операція, проведена військовими частинами окремих країн – і перше, і друге називають збройною місією ОБСЄ. Іншими словами, формат цієї місії буде ще узгоджуватися і переузгоджуватися.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що питання введення в Донбас збройної місії ОБСЄ потрібно пов'язати з проведенням місцевих виборів на окупованих територіях, проте підкреслила, що спостерігачі ОБСЄ обов'язково повинні отримати доступ до кордону з РФ, окупованого бойовиками. Якщо формат збройної місії буде означати контроль над кордоном і над окупованими територіями, а також очищення Донбасу від озброєних терористів, тоді на запропоновану Меркель формулу дійсно можна погодитися. Але щоб тримати під контролем таку територію, кількох машин зі значком ОБСЄ недостатньо. Крім того, залишається відкритим питання: а кому буде передаватися контроль над кордоном?

Тобто, напрям обрано правильно, але відсутність безлічі деталей в цьому плані означає, що процес його реалізації затягнеться надовго. Завтра конфлікт не закінчиться, але у нас буде час зміцнювати свою оборону.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.