Так Гройсман чи Яресько?

1 коментувати
І чим політика нового уряду повинна принципово відрізнятися від політики попереднього

На сьогоднішній день і Наталія Яресько, і Володимир Гройсман все ще актуальні кандидатури на посаду прем'єр-міністра – в обох є шанси. Тим не менш, як і раніше актуальний і ряд супутніх питань, в яких немає ніякої ясності. Наприклад, які політичні сили візьмуть на себе відповідальність за діяльність нового уряду? Очевидно, що більшість у Верховній Раді знову сформують приблизно ті ж, але хто візьме на себе відповідальність?

Яресько більш зручна кандидатура, тому що за неї не потрібно брати відповідальність, адже вона буде позиціонуватися як технократ. У той же час, Гройсман зручний тим, що всю відповідальність можна перекласти на БПП. Думаю, це ключове питання на переговорах щодо майбутнього прем'єра, і згоди щодо нього ще не досягнуто.

Крім того, немає розуміння, що, власне кажучи, має робити уряд. Чим політика нового уряду повинна принципово відрізнятися від політики попереднього? Думаю, з цього питання також тривають дискусії. Будь-яка заміна прем'єра розглядається в комплексі з іншими кадровими питаннями: хто буде спікером парламенту, якщо Гройсман очолить уряд, хто отримає міністерські портфелі. Ні на одне з цих питань відповіді поки немає, і всі вони дискусійні. Якби проблема полягала лише у виборі між Яресько та Гройсманом, то питання, напевно, вже було б вирішено.

Яресько більш зручна кандидатура, тому що за неї не потрібно брати відповідальність

Хто б не став прем'єром, політика нового уряду, на мою думку, багато в чому буде схожа на політику уряду Яценюка, за винятком того, що, можливо, доведеться демонструвати більш дієву боротьбу з корупцією, а також налагодити комунікацію з громадянами, щоб вони розуміли, що робиться, що буде зроблено і в які терміни. Люди були б готові потерпіти – лише б знати, що буде результат. Це схоже на ремонт у будинку: спочатку ти стикаєшся з великими незручностями, але знаєш, що через півроку отримаєш результат, і тому готовий терпіти. Нинішній уряд не дав розуміння українцям, що відбувається, адже це критично важливо.

Якщо прем'єром стане Яресько, можливо, увагу приділять більше монетарним питанням, а якщо Гройсман – конкретним реформам в тій чи іншій сфері. Але принципової різниці з попереднім урядом не буде.

В цілому ж питання відповідальності політичних сил залишається найбільш важливим. Дієздатність такій коаліції буде залежати від того, чи візьмуть всі політичні сили на себе відповідальність, незалежно від того, хто стане прем'єром.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.