Скільки протримається уряд Гройсмана

0 коментувати
Для того, щоб люди вирішили, що почекати результатів можна і потрібно, необхідні точкові успіхи. В іншому разі країну чекають дострокові вибори

Сьогодні в Раді може бути затверджено новий уряд; і для нього буде критично важливо, щоб люди відчули хоча б точкові успіхи. Зрозуміло, новому Кабміну не вдасться моментально показати масштабні реформи – це фізично неможливо. Термін для впровадження серйозних реформ, які могли б вже відчуватися людьми – мінімум три роки. Швидких змін не буде.

Але для того, щоб люди вирішили, що почекати результатів можна і потрібно, необхідні невеликі, але все-таки успіхи. У такому випадку в нового уряду буде час хоча б до весни наступного року. Якщо ж ні, вже восени почнеться політична турбулентність, яка до весни призведе до дострокових виборів. Тому перші кроки вкрай важливі.

Відчуття змін на краще не менш критично і для парламентської коаліції, яка має мінімально можливу кількість голосів у Верховній Раді.

Можливо, де-факто в коаліції буде більше людей, оскільки до певних законопроектів будуть залучатися і фракції, які до неї формально не входять. Вважаю, в голосуванні за проєвропейські законопроекти будуть брати участь і Самопоміч, і Батьківщина, і РПЛ; за економічні – Воля Народу або Відродження. За деякі може голосувати навіть Опозиційний блок, так що реальні голоси будуть відрізнятися від формального складу коаліції. Питання в тому, чи буде в існуючих двох сил коаліції достатній рівень довіри громадян – в іншому разі позакоаліційні сили можуть почати розгойдувати ситуацію з прицілом на дострокові вибори.

Якщо рейтинг членів коаліції продовжить знижуватися, розгойдування ситуації –ймовірний сценарій

Якщо успіхів не буде, а рейтинг членів коаліції продовжить знижуватися, розгойдування ситуації – цілком ймовірний сценарій. Шанси показати мінімальні успіхи у влади зараз є (трохи більше 50%), на масштабні – шанси нульові, адже схожі реформи в Східній Європі зайняли від трьох до п'яти років, а у них на порядку денному не було війни.

З іншого боку, у політичного класу немає іншого виходу, окрім проведення реформ, оскільки альтернативи співпраці з МВФ і балансування бюджету немає. Тому найбільш вірогідні зараз реформи з дерегуляції економіки, реформи окремих галузей, поліпшення в яких відразу стануть помітними простим громадянам. Якщо це буде зроблено – є шанс, що розгойдати ситуацію не вдасться. Якщо ні – ми ризикуємо побачити дострокові вибори.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.