Санкції проти Москви: на що натякає Тіллерсон

0 коментувати
За останнім голосуванням у Сенаті ми бачимо, що в американській політиці закріпилася тенденція посилення санкцій проти Росії

У США немає партій, які відкрито симпатизують Росії. Коли ми говоримо про Європейський Союз, ми знаємо, що там існують певні політики, які завжди були проросійськими: у них є спільні інтереси, в тому числі розвал ЄС. Йдеться про Ле Пен і інших маргіналів. Так ось у США таких очевидно проросійських партій немає.

Американці не можуть бути позитивно налаштовані щодо РФ. І для того чимало причин: історія Холодної війни, ідеологія (в США не люблять багато речей, властивих РФ, наприклад, авторитаризм, патронаж влади). До того ж, інтереси цих двох держав в деяких регіонах настільки гостро перетинаються, що компромісу там досягти практично неможливо. Наприклад, Сирія або Україна. Тому будь-який політик, який висловив у США симпатії щодо Росії, сильно ризикує. І це добре підтверджують розслідування стосовно оточення Трампа.

Москва сама дала добрий привід американцям виступати проти неї своїм втручанням в американські вибори. Так що тепер будь-який політик, який сказав щось позитивне про Росію, отримує серйозну частку критики. При цьому, звісно, в США є ті, хто вважає, що з Кремлем варто домовлятися, оскільки це важливо для вирішення певних завдань, наприклад, на Близькому Сході. Заради цього можна постаратися не посилювати санкції стосовно РФ. Ось на що натякає Тіллерсон. Але це не тренд. За останнім голосуванням у Сенаті ми бачимо, що тенденція якраз інша: в тому, щоб посилювати санкції щодо Росії.

У Тіллерсона будуть шукати шляхи врегулювання україно-російського конфлікту

США грають в доброго і поганого копа. Одні вважають, що американці повинні тиснути на Росію, інші – що країна повинна діяти м'яко, але домагатися тих же результатів. Мова не про те, щоб вирішувати проблеми разом з Росією. Хоча Путін хоче, щоб Вашингтон сприймав Москву рівною стороною, з якою потрібно домовлятися про переділ світу. Політиків, готових підтримати це, в США немає. Просто є ті, хто м'якше ставиться до того, яким чином домагатися від Росії необхідного. Перш за все, мова йде про оточення Трампа.

Сам Трамп, як відомо, був лояльно налаштований стосовно Москви. Але він зустрів серйозний опір з боку американських інституцій, і в результаті намагається ховати цю лояльність.

До того ж під час передвиборчої кампанії Трамп дав чимало обіцянок, які тепер потрібно виконувати. Прийшовши до влади на хвилі популізму, він зіткнувся з тим, що люди тепер чекають від нього швидких результатів. Але їх очікування перенести, наприклад, виробництво з Китаю і Мексики в США, неможливо виконати. Тому Трамп починає втрачати популярність. А значить, єдиний шанс чогось досягти – досягти успіхів в міжнародній політиці. Так завжди було. Рейган теж не був популярний на початку терміну, але потім став робити успіхи в міжнародній політиці, як і Буш до атаки 11 вересня, коли у нього різко підвищилася популярність, тому що включився міжнародний фактор. І для Трампа міжнародна політика може стати порятунком, щоб уберегти свій рейтинг всередині країни. Тому, думаю, для Трампа згубно здатися Росії, він втратить останній шанс вберегти рейтинг.

У Тіллерсона спробують знайти шляхи врегулювання україно-російського конфлікту, і стануть висловлювати готовність США до активніших дій у цьому питанні. Не впевнений, що це вдасться, не тому що Трамп або Україна цього не захочуть, а тому що Росія навряд чи піде на поступки: це буде означати крах Путіна. Тому спроби будуть, але сумніваюся, що вони виявляться продуктивними.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.