Росія відкриває другий фронт в Україні

5 коментувати
Кремль робить ставку не тільки на силовий сценарій. Його головна мета – розхитати Україну зсередини

Мінські угоди – це поняття, проти якого не може виступити жодна зі сторін конфлікту, оскільки процес підтримується Заходом. Тому Україна і РФ постійно підтверджують необхідність виконання Мінських угод. Насправді ж РФ ні за яких обставин не піде на повноцінне виконання домовленостей, адже це означає, фактично, вихід з України, передача українцям контролю над кордоном. Відповідно, вийде, що РФ даремно втрачала в Донбасі сили і життя своїх військових – це стане для неї персональною поразкою.

Більш того, Мінські угоди передбачають проведення на окупованих територіях виборів за стандартами ОБСЄ, за міжнародними стандартами. А це автоматично означає вихід російської армії.

Зрозуміло, Росія угоди виконувати не буде, і Україна це прекрасно розуміє. Крім того, Україна розуміє, що одностороннє виконання домовленостей нічим хорошим для нас не скінчиться. Тому наша країна робить те, що робить: вона говорить про необхідність виконання угод, демонструючи світові, що Росія їх не виконуватиме.

Цієї тактики Україна дотримувалася кілька місяців тому, коли була ціла хвиля зрадофілів, які казали, що ми погодилися на амністію бандитів, що Моторола скоро з'явиться у Верховній Раді і тому подібні дурниці, хоча вже тоді було зрозуміло, що Росія не дотримається слова і тим самим покаже світу свої істинні наміри. І ось вже сьогодні звучать заяви про те, що санкції проти Росії ніхто скасовувати не планує.

Відкрите підігрування сценарію Москви знищить репутацію будь-якої української партії

З іншого боку, ця поразка РФ означає також посилення градусу конфлікту. Але урок для України дуже простий: ми можемо використовувати Мінські угоди для однієї-єдиної мети – щоб отримати час на посилення власної армії та економіки, щоб ціна агресії для Росії все посилювався і врешті-решт стала неприйнятною.

Думаю, для повномасштабної агресії у Росії зараз немає ані сил, ані бажання. Але ось повернути конфлікту на попередній рівень можливості, вважаю, залишилися. Довго це не триватиме, оскільки в такому випадку санкції посиляться. Силове протистояння повернеться до тієї ж фази, на якій воно перебувало до укладення останніх угод.

Більше того, Росія зробить основну ставку на розпалювання конфлікту всередині України. Їй потрібно продемонструвати світові, що влада в Україні нестабільна, що її представники постійно сваряться один з одним. Росія планує відкрити другий фронт всередині України – це очевидно вже зараз, і зробить ставку не тільки на протистояння на лінії фронту, але і на посилення протиріч всередині України.

Передумови для цього є, адже українська політика зараз хвора на популізм, а популізм – ідеальне живильне середовище для такого роду сценаріїв, але поки ситуацію вдається утримувати. Крім того, є сподівання, що цей внутрішній фронт розгорнути не вдасться – будь-яка політична сила, яку зараз підтримують українці, навіть якщо вона відверто популистична, все ж є проукраїнськи спрямованою. Отже, відкрите підігрування сценарію Кремля знищить її репутацію. Тому на рівні "лякалок" популістські партії будуть користуватися інструментом розхитування ситуації, але, коли дійде до важливих рішень, сподіваюся, у них вистачить мудрості не піти на поводу Кремля. Як ми бачимо на сьогоднішній день, поки сценарії, на які розраховувала Росія, не збулися. Саме це змусило її знову повернутися до силових дій в Донбасі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.