Про що говоритимуть у Брюсселі

0 коментувати
Головними темами стануть безвіз і ратифікація Нідерландами Угоди про асоціацію України з ЄС

Завтра, 24 листопада, у Брюсселі відбудеться саміт Україна-ЄС. Ключовими питаннями на цій зустрічі будуть Угода про асоціацію України з ЄС (у контексті ратифікації цього договору Нідерландами) і безвізовий режим.

Потрібно розуміти реалії, з якими стикається Євросоюз. У Франції і Німеччині скоро пройдуть вибори. Лідери цих країн намагаються не дуже активно порушувати питання надання Україні безвізового режиму, оскільки їхні противники використовують цю тему для поширення страхів серед громадян щодо нелегальної імміграції, тероризму – це дає їм політичні бали.

У такій ситуації ми, з одного боку, маємо ставитися з розумінням до наших міжнародних партнерів, а з іншого – вимагати безвіз. Оскільки Україна виконала всі умови. Щоб збалансувати інтереси українських та європейських політиків, потрібні дуже чіткі сигнали з боку європейської спільноти про те, що Україна залишається партнером ЄС, що вона обов'язково отримає безвізовий режим і що вона виконала всі свої зобов'язання. Напевно, під час завтрашнього саміту ці сигнали будуть надсилатися, чим буде підтверджена політична значущість нашої країни для Євросоюзу.

Ми дуже довго розчаровуємося

Утім, загроза приходу до влади проросійських, антиєвропейських сил у ключових країнах ЄС велика. Найкраще за все Україна підготується до цих викликів, якщо остаточно розчарується у всіх міжнародних партнерах, і усвідомить, що ніхто нам ні в чому не допоможе – ані в економіці, ані в безпеці. Міжнародний чинник для України важливий, але все-таки вторинний. Головне для забезпечення державної безпеки – розраховувати тільки на себе.

Ми дуже довго розчаровуємося в різного роду міжнародних факторах – у Будапештському меморандумі, в окремих угодах і країнах. Але розчарування в інших – це ще й початок віри в себе. Найкраща підготовка до проблем, з якими ми стикаємося на міжнародній арені, – зміцнення економіки та безпеки, не озираючись на чиюсь допомогу.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.