Півгодини з Путіним. Що Олланд обговорював у Москві

7 коментувати
Загального стратегічного розуміння майбутнього Сирії у Заходу і Росії немає, а без нього співпраця навряд чи можлива

Французький президент Франсуа Олланд, приїхавши до Москви, провів за обговоренням з Путіним питання співпраці в Сирії не більше півгодини. Якби була досягнута домовленість про створення широкої коаліції, як мінімум, було б більше заяв щодо розмови президентів.

На зустрічі в Москві Олланд заявив, що Франція продовжить підтримувати повстанські рухи, які борються з режимом Асада. На цій же зустрічі Путін заявив, що буде воювати з повстанськими рухами, що протистоять режиму Асада. До того ж, він продовжує активно підтримувати сирійського диктатора.

З цього можна зробити висновок, що у Росії і Франції різне стратегічне розуміння подальшої долі Сирії. Франції, як і Заходу в цілому, потрібен мир і відхід від влади Асада. Для Росії важливо, щоб Асад залишався на своєму посту і, бажано, щоб війна тривала – адже, поки йдуть бої, існує і потреба в РФ.

При настільки діаметрально протилежних стратегічних цілях глобальна домовленість щодо Сирії між Росією і Заходом здається мені маловірогідною. Я не виключаю, що будуть домовленості про обмін інформацією, про якісь локальні спільні дії – це цілком можливо. Але така співпраця має місце серед усіма, у кого є спільний ворог – таким у даному випадку виступає ІДІЛ.

Вже після того, що сталося в Парижі, член НАТО збив російський літак

Але стратегічного бачення не буде, і на перспективи широкої коаліції я дивлюся дуже скептично. Тим більше, за ініціативою Франції – вона є членом НАТО, а НАТО свої дії погоджує в першу чергу з США. Зрозуміло, Франція та інші союзники також мають вагу, але будуть грати у прийнятті рішення далеко не ключову роль.

І теракти цього не змінили. Вже після того, що сталося в Парижі, член НАТО збив російський літак, а Росія на це нічого не відповіла.

Крім того, чи є якісь спільні дії після терактів? Жодної. Немає навіть заяв про можливі спільні дії між Росією і Заходом. А представник США чітко заявив, що вони будуть можливі за умови наявності загального розуміння, що буде в Сирії після цього. І плани щодо Асада дуже відрізняються.

Путін говорить про те, що Асада потрібно демократично переобрати за допомогою сирійського народу, хоча громадянська війна в Сирії, по-моєму, досить чітко показує, чого хоче народ і чи хоче він Асада при владі. Тоді як США говорять про те, що у Асада в Сирії майбутнього немає.

Загального стратегічного розуміння у Заходу і Росії немає, а якщо немає стратегічного розуміння – співпраця навряд чи можлива. І теракти в цьому плані не змінили нічого.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.