Навіщо Україна заговорила про миротворців у Донбасі

18 коментувати
Побоюватися участі російських військ у миротворчій місії не варто, оскільки Україна на це не погодиться

Побоюватися участі російських військ у миротворчій місії не варто, оскільки Україна на це не погодиться

Нас влаштує не тільки миротворча місія ООН, але й європейська поліцейська місія, для створення якої не треба дозвіл Радбезу

Останнім часом дуже часто говорять про те, що українська влада розглядає Мінські угоди, як єдиний і безальтернативний спосіб вирішення питань, пов'язаних з конфліктом у Донбасі. Насправді ж це не так.

Ми повинні брати до уваги всі варіанти і введення миротворчого контингенту в Донбас у разі невиконання Мінських угод – один з них. Україна час від часу піднімала це питання ще до укладення останніх Мінських угод, але існують дві перешкоди прийняття рішення про введення миротворців.

Перше – це блокування рішення Росією, яка рішуче не бажає будь-якої міжнародної присутності в Донбасі: це негайно зупинить війну і розставить всі крапки над «i», адже стане зрозуміло, хто є хто.

Друга перешкода – те, що навіть наші західні партнери до питання введення миротворців підходять з обережністю. Адже будь-яка миротворча місія передбачає участь конкретних країн, причому набагато активніше, ніж у рамках ОБСЄ, адже їм доведеться відправляти в Донбас своїх військових.

Нас міг би виручити формат європейської поліцейської місії, для створення якої не треба дозвіл Радбезу ООН. Тому я вважаю, що Україна буде піднімати питання про миротворців, маючи на увазі не тільки ООН, але і інші формати можливої участі миротворців або міжнародного силового корпусу на окупованих територіях.

Росія не хоче міжнародної присутності в Донбасі, адже це розставить всі крапки над «і»

Чи допоможе Україні у просуванні цього питання статус непостійного члена Ради Безпеки ООН? Однозначно, проте вирішення проблеми він не гарантує, оскільки у нас немає ні права вето, ні умовного «анти-вето». Проте Україна може брати участь у формуванні порядку денного, скликати засідання, вести їх. Тому членство в Радбезі – корисний інструмент, але визначальним воно не стане.

Вирішальним фактором буде позиція провідних держав – США та країн Європи. Якщо Росія зірве виконання Мінських угод, то в Україну може бути направлено миротворчий контингент.

Побоюватися участі російських військ у миротворчій місії не варто, оскільки Україна на це не погодиться. А більшість миротворчих місій можуть бути спрямовані лише за згодою сторін, тому Росія може наполягати на своїй участі, скільки їй завгодно, але без схвалення України цього не станеться. Адже сама Росія формально стороною конфлікту не є, а, отже, її згода для відправки не є обов'язковою.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.