Навіщо Тіллерсон їде в Україну

0 коментувати
Трампу необхідно показати миттєвий успіх в Україні, незалежно від того, чи збігається це з цілями України

У липні очікується візит в Київ держсекретаря США Рекса Тіллерсона.

У Сполучених Штатах питання України дуже важливе. З одного боку Трамп потрапив у скандал з виборами, його підозрюють у зв’язках з Росією. З іншого – йому необхідно якось якось комунікувати із Росією по окремим питанням, де теж треба показати успіх. Це і питання Сирії, і ядерної зброї в Північній Кореї, і безперечно, України. Тому, щоб політика США не видавалася проросійською, представники країни змушені консультуватися з Україною.

Поза тим, під час передвиборчих перегонів Трамп дав серйозні обіцянки, які полягають у тому, щоб перенести виробництво з Мексики та Китаю в Америку. Так швидко це зробити – нереально. І в результаті після виборів Трамп зараз не має жодного успіху, який можна показати. Тому зовнішня політика може стати тією сферою, де можливо швидко показати успіх.

Для Трампа успіхом буде будь-яке врегулювання україно-російського конфлікту, яке б показало деескалацію

Водночас потрібно говорити про якісь моменти, які б влаштовували всіх і не підставляли Трампа під чергову хвилю критики. Тому у питаннях зовнішньої політики США Україна посідає серйозне місце. Власне під час зустрічі Тіллерсон буде обговорювати можливі кроки, спрямовані на мирне врегулювання україно-російського конфлікту, що дасть Трампу можливість показати перемогу на зовнішньополітичному фронті і, водночас, не бути звинуваченим у проросійській позиції.

Також є два супутні питання. По-перше, це питання можливої участі США у розширеному форматі переговорів, замість Нормандського. США не виключають такої можливості, навіть натякають на неї. Але перед тим, як оголосити про своє бажання активніше долучитися до вирішення україно-російського конфлікту, країні необхідно знати, що вони можуть досягти результату – щоб розширення з їх участю миттєво призвело до якогось успіху. А для цього треба проводити багато попередніх консультацій, якими, власне, і займається Тіллерсон.

І третє питання – це можливість військового посилення України за рахунок доступу до ринку американської зброї. І це питання також потрібно погоджувати так, щоб це не суперечило політичним питанням. Тому Тіллерсон приїжджає в Київ і тому зараз стали такими інтенсивними контакти між українським та американським істеблішментом.

Для Трампа успіхом буде будь-яке врегулювання україно-російського конфлікту, яке б показало, що відбувається деескалація і що росіяни виводять війська і теоретично можна говорити про можливість зняття санкцій, можливість заявити, що Росія починає виконувати ті норми, які, як правило, є обов’язковими для всіх без винятку країн. Це могло б бути теоретичним успіхом для США.

Стратегічне  завдання України – це принципове звільнення Криму і Донбасу. А тактичне – надання зброї, збереження санкцій та єдиного фронту тиску на Росію. 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.