Навіщо Нуланд їздила в Москву

1 коментувати
В адміністрації американського президента сподіваються, що до кінця каденції Барака Обами вдасться домогтися якогось результату по Донбасу

5 жовтня заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд зустрілася в Москві з помічниками президента Росії Юрієм Ушаковим і Владиславом Сурковим. Сторони обговорили ситуацію в Донбасі та подальші кроки щодо реалізації Мінських угод.

Контакт між Нуланд і Сурковим давно налагоджений. Його завдання – інтенсифікувати мінський процес, дати йому друге дихання. Сурков і Нуланд давно діють у цьому напрямі, у них є напрацювання щодо врегулювання українсько-російського конфлікту в Донбасі. Той факт, що останнім часом мінський процес дещо пожвавився, зокрема, підписано угоду про розведення сил і засобів на трьох ділянках лінії розмежування, свідчить про те, що переговори між представниками Росії і США небезрезультатні.

Однак, судячи з повідомлень із зони АТО, домовленості про розведення сил все ж не реалізовані. Все одно стріляють, істотних зрушень немає. І на нещодавній американо-російської зустрічі, мабуть, обговорювалися шляхи виконання досягнутих раніше домовленостей. В адміністрації американського президента сподіваються, що до кінця каденції Барака Обами вдасться домогтися якогось результату по Донбасу, тому й відбувся візит Нуланд в Росію. Американці намагаються промацати грунт, чи є надії на якесь просування.

Росії не потрібен мир ні за одним зі сценаріїв

Але Росії не потрібен мир у Донбасі ні за одним зі сценаріїв. З самого початку конфлікт було розпалено лише для того, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні й не допустити її інтеграції з Заходом. Дипломатичні маневри між Заходом, Україною і Америкою – це метод для недопущення більшої війни, а не для пошуку миру.

Наступний рік для України може бути ще більш складним. Зараз у нас є відносна підтримка Німеччини, Франції і США, але в наступному році в європейських країнах відбудуться вибори і до влади можуть прийти більш лояльні до РФ політичні сили. Крім того, невідомим залишається результат американських виборів. Може статися так, що міжнародна кон'юнктура буде несприятливою для України. Наші нинішні партнери стануть шукати більш поступливих українських політиків, готових виконувати Мінські угоди за російським сценарієм.

Може статися так, що інтереси Росії з дестабілізації ситуації в Україні і зусилля Заходу з пошуку альтернативних нинішній владі сил в Україні співпадуть – це будуть по-справжньому складні часи.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.