Що Надія Савченко робить у Москві

19 коментувати
Зараз кожен українець, який перебуває на території РФ, повинен розуміти, що його хоч завтра можуть звинуватити у тероризмі. І ситуація з Савченко викликає запитання

Народний депутат України Надія Савченко сьогодні приїхала в Москву на апеляцію українських політв'язнів Миколи Карпюка та Станіслава Клиха у Верховному суді РФ.

Якби Надія Савченко не робила незрозумілих заяв, які лунають в дусі Медведчука, який передає позицію Путіна; якби вона не закликала помиритися або хоча б посміхнутися Моторолі й іншим терористам; якщо б вона не говорила, що потрібно передати повноваження регіонам (причому те, що вона пропонувала, означало ніяк децентралізацію, а федералізацію); якби вона не робила натяків про те, що нібито повстання почали люди Донбасу, і у нас йде громадянська війна – якби не було всіх цих заяв, її візит до Москви можна було б сприймати як підтримку наших політв'язнів у Росії.

А зараз, з огляду на її заяви, візит Савченко до РФ буде сприйматися неоднозначно. Зрозуміло, нашим ув'язненим потрібна підтримка, але, з огляду на неоднозначність позиції Савченко в Україні, будуть приводи для того, щоб навколо цього візиту з'явилося чимало спекуляцій. І, принаймні, в Україні такі візити Савченко всерйоз ніхто не буде сприймати.

До того ж, зараз для українців в'їзд в Росію – це окрема історія. Кожен українець, який перебуває на території РФ, повинен розуміти, що його хоч завтра можуть звинуватити в тероризмі. Ми це бачимо як на прикладі «української ДРГ», яка ще влітку була арештована в Криму, так і на прикладі нашого журналіста Сущенка, який, за версією росіян, є агентом військової розвідки України. Це може торкнутися будь-якого українця.

Всім українцям слід бути максимально обережними, а краще - взагалі не їздити в Росію

Я знаю це з власного досвіду, оскільки є в Росії персоною нон грата. Час від часу мене запрошують туди на різні шоу, я (м'яко кажучи) відмовляюся, а потім вони дзвонять і запрошують знову, знаючи про мій статус.

Тому всім українцям, особливо хоч якось пов'язаним з політикою, слід бути максимально обережними, а краще – взагалі не їздити в Росію. Це ворожа країна, яка веде з нами війну.

І те, що Савченко, що мала досвід участі в АТО, яка за цією статтею, по суті, сіла, і на яку могли з легкістю накопати нову інформацію, щоб вся Україна знову її визволяла, так легко в'їхала в РФ, викликає запитання. Якби не було її заяв, можна було б назвати те, що її так просто впустили, дивом. А так можна говорити, що справа не в диві.

Крім того, якби зараз трапилася така неприємність – її затримали б в Росії і пришили якусь нову статтю, що є цілком реальною ситуацією для будь-якого АТОшника – думаю, реакція України була б дещо іншою, ніж раніше, коли вся країна визволяла її з полону.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.