Чому були зірвані вибори в Маріуполі

2 коментувати
Першим кроком має стати проведення розслідування, інакше зрив голосування може повторитися

До того, як Верховна Рада прийме рішення про нові вибори в Маріуполі (а зробити це можна лише на підставі нового закону), необхідно зробити дві важливі речі.

По-перше, держава має гарантувати проведення ефективного і об'єктивного розслідування, яке знайде відповідь на таке питання: хто винен у тому, що вибори в Маріуполі не відбулися. Поки це не буде зроблено, немає ніяких гарантій, що ситуація не повториться знову.

Тому розслідування критично важливе для проведення нових виборів.

По-друге, очевидно, будуть кадрові рішення стосовно людей, які були безпосередньо задіяні в організації виборів. Зокрема, це стосується територіальних виборчих комісій. Можливо, певні висновки будуть зроблені й відносно ЦВК.

Коли ці речі будуть зроблені, наступним кроком може стати визначення дати нових виборів. Я не думаю, що це відбудеться швидко; найімовірніше, з'являться пропозиції поєднати голосування з другим туром місцевих виборів. Це було б логічно, але тільки за умови, що попередньо влада встигне провести розслідування, і причини зриву виборів будуть знайдені. В іншому разі краще відкласти нові вибори до завершення розслідування.

Все, що потрібно було зробити в Маріуполі – це передрукувати бюлетені

Все, що потрібно було зробити в Маріуполі – це передрукувати бюлетені, що зняло б усі питання. Бюлетені не передрукували. Можливо, в Маріуполі просто не звикли проводити вибори, яким приділяється велика увага і які повинні проводитися винятково чесно. Не хочеться, звичайно, своїми висновками підміняти роботу слідства та правоохоронних органів, але з боку мені здається, що причиною появи проблем стало професійне нехтування членів територіальної виборчої комісії.

Крім Маріуполя, проблемними в питанні визначення результатів виборів стануть міста, наближені до зони АТО. Також, ймовірно, виникнуть проблеми в Одесі з підрахунком голосів і декількох менш важливих містах. У цілому ж, гадаю, серйозних претензій до проведених у неділю виборів не буде.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.