Коли ми поїдемо в Європу без віз

3 коментувати
Політичне рішення про надання Україні безвізового режиму вже фактично прийнято. І зупинити цю машину так само важко, як колись було запустити

На початку вересня на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Братиславі комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Йоханнес Хан заявив, що рішення про лібералізацію візового режиму для України і Грузії буде прийнято у 2016 році.

Думаю, що Україна дійсно отримає безвізовий режим. Зараз у Європі немає політиків, які вважають, що Україні не варто давати. Більш того, формальні підстави, які, на думку деяких українських політиків, могли б призвести до скасування цього рішення, зокрема, проблема із запуском системи електронного декларування – вже неактуальні.

Остаточне рішення приймуть, швидше за все, восени, а їздити в країни Євросоюзу без віз українці зможуть через місяць-два – з Нового Року майже напевно.

І це цілком логічно, оскільки Євросоюз – вкрай забюрократизована організація, і кожна зміна має пройти величезну кількість різноманітних процедур і обговорень. Але якщо рішення вже прийнято, відкотити його назад не менш складно.

Фактично, політичне рішення про надання Україні безвізового режиму вже прийнято. Тому зараз ми спостерігаємо технічну процедуру, природну для Європейського союзу та його бюрократичної ієрархії. І зупинити цю машину так само важко, як колись було запустити.

Остаточне рішення буде прийнято, швидше за все, восени

Теоретично – підкреслю, теоретично – перешкодити введенню безвізового режиму можуть якісь екстраординарні обставини, наприклад, різке загострення війни на Сході чи щось, що кардинально змінює ситуацію в регіоні. Поки такого немає, безвізового режиму нічого не загрожує.

З можливих труднощів і обмежень – нещодавно в ЄС відбувалося обговорення пропозиції запровадити для всіх громадян, у яких країн є угоди про безвізовий режим (у тому числі громадян США), обов'язок сплачувати єдиний тарифний внесок при в'їзді. Але це стосується не українців, а громадян всіх країн з безвізовим режимом, в тому числі і благополучних.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.