Як використовувати резолюцію ООН по Криму

3 коментувати
73 країни розуміють, що відбувається агресія Росії проти України

ООН схвалила ініційовану Україною резолюцію по Криму, де Росія названа країною-окупантом, а анексований півострів – тимчасово окупованою територією. Це, безумовно, декларативний крок, який нічого не міняє – як і будь-яке інше рішення ООН. Однак він дає українцям підстави для просування нового дискурсу в міжнародній політиці – дискурсу про агресію Росії на території України.

Резолюція свідчить лише про те, що окупаційний статус Криму готова визнавати не тільки Україна, але й інші країни. Як відомо, резолюцію підтримали 73 держави, 41 з них – виступили співавторами документа.

73 країни розуміють, що відбувається агресія Росії проти України. Це не означає, що вони завтра пришлють сюди військовий контингент, щоб воювати разом з Україною проти Росії. Але це означає, що ми можемо говорити з 73-ма країнами про конкретні інструменти тиску на Росію: продовження старих санкцій, введення нових, підтримку України і т. д.

Окупаційний статус Криму готова визнавати не тільки Україна, але й інші країни

У міжнародній політиці, на відміну від внутрішньої політики, немає інструментів втілення прийнятих рішень у життя. На міжнародній арені немає виконавчої служби, міжнародної поліції і т. д. Прийняті міжнародними організаціями резолюції, як правило, нічим не закінчуються. Однак той важливий дискурс, який вони починають, згодом дає можливість для залучення конкретного інструментарію. Зокрема, це дає Україні підстави використовувати відповідну риторику, посилатися на дану резолюцію на різних міжнародних майданчиках.

23 члена Об'єднаних Націй проголосували проти запропонованої Україною резолюції. Це або ті країни, які дотримуються проросійського вектора у зовнішній політиці, або ті, для яких незручна тема порушення прав людини. По суті, мова йде про порушення прав людини на території Криму. Для багатьох країн це дуже незручне запитання. Вони побоюються: якщо сьогодні проголосують подібну резолюцію щодо дій Росії, то завтра це буде проголосовано і в їх відношенні. Багатьма рухали не стільки сентименти по відношенню до Росії, скільки бажання уникнути питання прав людини, а також використання ООН для тиску на країни, які порушують ці права. Не треба бути великим пророком, щоб розуміти, проти кого це може бути використано.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.