Чому Порошенко заговорив про військовий стан

10 коментувати
Єдиний спосіб натиснути на Україну – військовий

Загроза відкритого військового втручання з боку Росії значно виросла на тлі активної експлуатації теми про нібито плановані Україною «терористичні акти» в Криму. Навіть після того, як кримський інцидент буде вичерпаний, загроза з боку Росії не зникне.

У Москви немає інших інструментів тиску на Україну, крім військової агресії: вона не може тиснути ані економічно, ані енергетично. Крім того, в Україні практично немає політиків, які б відверто підтримували РФ. Відповідно, єдиний спосіб натиснути на Україну – військовий. А вони будуть тиснути, тому що санкції з Росії не знімають, економіка йде вниз – ці питання потрібно вирішувати. У Путіна вже немає раціоналізму або логіки. В паніці від того, що все відбувається не за його сценарієм, російський президент може зважитись на будь-який крок. Особливо напередодні виборів до Держдуми, коли потрібно забезпечити єдність народу навколо президента. Маленький конфлікт або маленька війна може послужити в цьому хорошу службу.

У ситуації, що склалася, краще бути готовими і до військового вторгнення. Найкращий прояв такої готовності: демонстрація здатності влади мобілізувати населення на організацію оборони проти військової агресії. Таким чином, заява Петра Порошенка про те, що в разі загострення ситуації на сході країни та в Криму буде запроваджено військовий стан і оголошена мобілізація – це демонстрація готовності і заклик суспільства до мобілізації в разі виникнення такої необхідності. Насправді, подібні заклики допомагають уникнути конфлікту: якщо хочеш миру, готуйся до війни.

У разі війни мобілізуватися має все суспільство, а не тільки армія

Що стосується військового стану, то він може бути запроваджений на окремих територіях, наближених до бойових дій. А в разі масштабної агресії – по всій країні. Цей крок дозволить сконцентрувати зусилля української держави на організацію оборони.

Сьогодні українська армія поступається російській, оскільки Росія за останні роки інвестувала в свої збройні сили колосальні ресурси, отримані від торгівлі нафтою. Тим часом, в Україні останні 15-20 років армія розкрадалася і знищувалася. Процес відновлення розпочався лише два роки тому. Тому в разі війни мобілізуватися має все суспільство, а не тільки армія.

Таким чином, оголошення воєнного стану є логічним кроком, який допоможе нам тримати оборону в разі масштабного вторгнення. Росія вишукує можливості для подальшої агресії проти України. Зважаючи на те, що Європа зайнята своїми проблемами, а в Сполучених Штатах – розпал президентської кампанії, подібний поворот подій виключати не варто.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.