Чого домагається Савченко

4 коментувати
Інкорпорація бойовиків в політичне поле України - вкрай апокаліптичний сценарій для нашої країни, який намагається реалізувати Росія. Савченко - інструмент досягнення цієї мети

Поїздка української льотчиці і народного депутата Надії Савченко в Мінськ на зустріч з ватажками ДНР/ЛНР – це не політика, а політтехнології. Мета, насправді, полягає в тому, щоб довести Україні і всій світовій спільноті, що конфлікт на Донбасі – це не конфлікт з Росією, а конфлікт між українцями.

Кремлю потрібно зняти з себе санкції. І якщо Захід переконається, що конфлікт в Україні внутрішній, значить, РФ тут ні при чому. Навіщо тоді санкції? Потрібно їх знімати.

Більш того, Росія мусить виходити зі складної ситуації, оскільки Донбас - вантаж. Його потрібно годувати, підтримувати, чого Москва робити не хоче. Кремль прагне перекласти цю ношу на шию Україні, причому на своїх умовах, тобто, шляхом визнання бойовиків політичними суб'єктами. Таким чином, Росія досягне відразу двох цілей: «спихне» Донбас і забезпечить довгі роки нестабільності в Україні.

Інкорпорація бойовиків у політичне поле України – це вкрай апокаліптичний сценарій для країни, якого домагається Росія. Савченко – інструмент досягнення цієї мети.

Вона каже, що з терористами потрібно вести прямі переговори, що мінський процес завжди був переговорами з терористами, а Росія в них мовчала. Ще трохи, і вона скаже, що Москва не має ніякого відношення до конфлікту на сході, і сиділа вона не в російській в'язниці.

Жодних правових наслідків переговори українки з терористами не матимуть

Судячи з усього, саме це завдання стоїть перед Савченко, і вона його намагається реалізувати. Мовляв, подивіться, я веду переговори з терористами безпосередньо – тільки так і треба це робити. Російська сторона, напевно, зробить якісь кроки для посилення її позицій – звільнить частину заручників, наприклад. А Савченко це «продасть» як своє досягнення.

Втім, ніяких правових наслідків переговори українки з терористами не матимуть. По-перше, її ніхто не уповноважував проводити переговори від імені України. По-друге, домовленості з терористами в принципі не можуть мати жодних правових наслідків.

Нарешті, я не вірю в політичний проект Савченко, оскільки вона змінює свій електорат: то вона патріот, то вона метнулася на іншу сторону, і просуває в Україні російський сценарій вирішення конфлікту. Коли політики в Україні змінюють своє електоральне поле, це дуже погано позначається на рейтингах – Олександр Мороз і Володимир Литвин тому хороше підтвердження. Українці дуже погано сприймають подібні пертурбації.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.