Чи варто Україні розривати дипломатичні відносини з Росією

17 коментувати
Потрібно думати не про особисті політичні інтереси, а про інтереси країни

Зареєстрований народними депутатами проект постанови про припинення дипломатичних відносин з Росією було підтримано профільним парламентським комітетом. Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков вже відреагував на цю ініціативу, назвавши її такою,що «межує з божевіллям».

Чи варто Україні розривати дипломатичні відносини з РФ? Думаю, для початку потрібно мати чітке розуміння, як ми компенсуємо втрати, які потягне за собою такий крок. Адже після цього будь-які переговори або зустрічі з Росією стануть просто неможливими.

Якби у нас існували альтернативи нинішньому мирному процесу і переговорів зі звільнення українських заручників, розрив дипвідносин з РФ був би цілком можливим. Тим не менш, насьогодні я не бачу таких альтернатив. Тому такий крок лише ускладнить дипломатичну ситуацію навколо українсько-російського конфлікту, але не додасть гарантій того, що військовий потенціал України може замінити собою переговорний процес.

Іншими словами, виключно з військової точки зору, ми поки не готові до загострення протистояння з Росією. Політичну мотивацію припинення дипвідносин зрозуміти можна, однак це, швидше, рішення завтрашнього дня.

Через рік-два можна буде підняти це питання знову

Сьогодні важливо зміцнювати спільні дипломатичні зусилля України та Заходу проти Росії, а також нарощувати військовий потенціал, щоб загроза військового протистояння з РФ не виглядала настільки загрозливо, як зараз. Коли це буде зроблено, можна буде піднімати питання про припинення дипломатичних відносин.

Чому депутати проявили цю ініціативу саме зараз? По-перше, емоції. По-друге, бажання, щоб про них написали ЗМІ. По-третє, відчуття виборів, які для окремих політиків будуть будуватися на відповідній риториці.

Мотивацій – маса, однак, думати треба не про особисті політичні інтереси, а про інтереси країни. Адже ці два поняття далеко не завжди збігаються.

Ця ініціатива, найімовірніше, нічим не закінчиться, проте багато депутатів отримають можливість говорити про це в пресі. Якщо ж ми зміцнимо свою оборону, і армія стане сильнішою, через рік-два можна буде підняти це питання знову – якщо Росія до того часу збережеться в тих самих межах і не змінить свого курсу по відношенню до України.

Більше думок тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.