Brexit, бідні родичі та НАТО

0 коментувати
З виходом Британії з ЄС стіна на місці Ла-Маншу не з'явиться. Економічні та політичні зв'язки Британії з іншими країнами нікуди не зникнуть

Перший і головний наслідок британського референдуму про вихід з ЄС полягає в тому, що Європейський Союз тепер зосередиться на власних проблемах, і на Україну у нього просто фізично не буде вистачати часу. Тим не менш, інших суттєвих наслідків я не очікую. Наприклад, з питання лібералізації візового режиму вже прийняте принципове політичне рішення. Більш того, Британія не є учасницею Шенгенської зони, тому візове питання і Brexit між собою ніяк не пов'язані. Єдине – для нас буде мало часу.

Крім того, зросте роль НАТО. Альянс залишається організацією, яка об'єднує і розширюється, а її могутність – індикатором, що показує, чого насправді хочуть лідери західних країн. Вони можуть йти на якісь популістські кроки, говорити про зняття санкцій з Росії, однак в питаннях безпеки ніхто ні на які поступки не йде. Навіть балканські країни вступають до НАТО, а це вже серйозний показник, адже Балкани були для Росії останнім оплотом в Європі.

Таким чином, з виходом Британії з ЄС роль Північноатлантичного альянсу лише посилиться.

Крім того, буде зростати роль країн Східної Європи, передусім Польщі. Поступово сформується центр впливу країн, які вчора вважалися «бідними родичами». Тепер їх такими вважати не будуть. Саме вони готові взяти на себе відповідальність за майбутнє Європи. Активізуються такі проекти як балто-чорноморська лінія, а також такі конкретні ініціативи як, наприклад, польсько-литовсько-українська бригада. Для України це шанс, оскільки в Східній Європі нас сприймають майже як рівних.

Поступово сформується центр впливу країн, які вчора вважалися «бідними родичами»

Буквально кілька днів тому спікер польського Сейму Марек Кухчинський запропонував створити міжпарламентську асамблею Вишеградської групи за участю Румунії та України. Це підтверджує тенденцію посилення ролі Східної Європи.

Крім того, не потрібно забувати, що з виходом Британії з ЄС стіна на місці Ла-Маншу не з'явиться. Економічні та політичні зв'язки Британії з іншими країнами нікуди не зникнуть. Вона була і залишається нашим активним союзником, і співпраця між двома країнами продовжиться. Відзначу також, що на ЄС впливають і ті країни, які не є його членами – США, наприклад. Британія також буде політично впливати на рішення Євросоюзу, зокрема, і з українських питань.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.