Таємниця Папи Римського і загадка на Філіппінах

7 травня 2018, 07:03
4105
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Таємниця Папи Римського і загадка на Філіппінах  - фото

Предки людини використовували складні знаряддя праці в Південно-Східній Азії понад 700 тис. років тому

На цьому тижні ми дізналися про можливість редагувати кров перед переливанням, про кістки легендарного Папи Римського, про загадкових предків людини на Філіппінах і про китайський літальний апарат-дятел.

Біологи з Брістольського університету стали на крок ближче до редагування крові для пацієнтів з рідкісними групами крові.

Вони розробили технологію, яка може виробляти клітини крові для переливання тим пацієнтам, для яких важко знайти донорів.

Існує 36 різних систем груп крові, які класифікують понад 350 антигенів, які з'являються на червоних кров'яних клітинах в різних комбінаціях. Переливання крові від несумісного донора призводить до імунної відповіді, яка викликає руйнування еритроцитів, і може загрожувати життю.

Новий механізм працює аналогічно функції "знайти і замінити": фермент Cas9 розрізає ДНК в місці, обраному за зразком. Після цього специфічні гени, які можуть викликати імунні реакції, видаляються. У перспективі це може допомогти пацієнтам з такими вродженими захворюваннями, як таласемія і серповидноклітинна анемія, знайти донорську кров.

Знахідка століття

У смітті, яке зібрали в центрі Лондона, був знайдений фрагмент кістки, який, можливо, є реліквією Святого Климента, знаменитого Папи Римського, який був убитий на територі Криму майже дві тис. років тому.

Працівники фірми з утилізації відходів виявили шматок кістки в невеликому червоно-золотому футлярі з написом "Ex. Oss. S. Clementis" (латинське скорочення Ex. Oss. Означає "з кісток").

Дослідники припускають, що в футлярі міститься фрагмент мощей четвертого папи Римського. А компанія зі збору відходів Enviro Waste, співробітники якої здійснили знахідку, стверджують, що збирають сміття з великої кількості будинків і офісів, тому визначити, звідки була доставлена ​​кістка, неможливо.

Загалом, майже готовий сюжет для чергового роману Дена Брауна.

Дятел-натхненник

Китайські інженери заявили про розробку літальний апарат незвичайної конструкції. За основу взято будову черепа дятла.

На думку інженерів Китайського дослідницького інституту ракетних технологій, таке рішення дозволить зменшити наслідки ударного впливу.

Інженерів надихнув той факт, що коли дятел стукає дзьобом по дереву, його череп зазнає сильної ударної дії, яка, однак, не викликає у птиці струс мозку.

Вся справа в тому, що мозок дятла захищений дуже щільним, міцним черепом з безліччю отворів. Інженери мають намір створити амортизаційну систему літального апарата на основі будови черепа дятла. Вона буде відрізнятися підвищеною міцністю, але при цьому буде легкою і придатною для вторинної переробки.

Предки людини

Археологи виявили на Філіппінах стоянку предків людини, вік якої сягає 709 тис. років. На стоянці знайдено 57 кам'яних знарядь. Ці інструменти не були створені сучасними людьми, їх зробили близькі предки Homo sapiens, впевнені дослідники.

Відкриття дозволяє зробити висновок, що предки людини були в Південно-Східній Азії на сотні тисяч років раніше, ніж ми думали. Причому, вони були досить "просунутими" для свого часу. Вчені виявили десятки загострених кам'яних уламків, молотильні камені та інші знаряддя праці.

Крім того, там же були знайдені кістки тварин, які свідчать про те, що предки людини цілком розуміли, як використовувати ці знаряддя. Наприклад, скелет носорога свідчить про те, що з тварин знімали м'ясо, а плечова кістка, схоже, була роздроблена каменем.

Вчені не знають, що за вид людини міг виготовити такі знаряддя. У будь-якому випадку, знахідка безпосередньо говорить про те, що представники роду Homo мешкали в регіоні в ранньому або середньому плейстоцені, задовго до прибуття туди сучасної людини.

Читайте також: Війна шимпанзе і страшна таємниця ДНК

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Країни

Вчора, 13:25

thumb img
Так може піти Путін. Світові ЗМІ - про відставку Назарбаєва та про Казахстан без нього
Lifestyle

Вчора, 18:09

thumb img
Ще вірять. Як експерти оцінюють рівень щастя українців, і з чим його пов'язують
Події

Вчора, 16:12

thumb img
Циркове лобі vs активісти. Як в Україні та світі відмовляються від цирків з тваринами