Що спільного між нашими політиками і збірною

8 коментувати
Відмова викликати в команду гравців з російського чемпіонату породила дискусію про правильність такого рішення керівництва збірної України

Аргументи сторін зрозумілі. Одні справедливо вказують на те, що в умовах окупації частини території України Росією та агресії з її боку неприпустимо залучати виконавців, які вирішили перейти в клуби з РФ. Інші підходять до питання прагматично, зазначаючи, що не можна відмовлятися від якісних гравців і тим самим завдавати шкоди національній команді.

При цьому перші чомусь забувають, що раніше в збірну регулярно залучався Анатолій Тимущук, який виступав у петербурзькому Зеніті, а восени минулого року був терміново заграний Олександр Зінченко, який захищає кольори Уфи, але на тлі більш активної фази війни це не викликало такої бурхливої реакції. Інші ж не складають собі звіту про те, що з не викликаних російських легіонерів тільки Євгена Селезньова можна назвати основним виконавцем, та й він став таким тільки в заключній фазі відбору на Євро-2016. Тим часом, Роман Зозуля вже давно відновився після травми і готовий повернути собі місце в старті, не кажучи вже про Артема Кравця, який спочатку заміняв форварда Дніпра.

Розставити всі крапки над "і" могли б у Федерації футболу України або в тренерському штабі збірної країни. Але, як і вітчизняним політикам, які намагаються створити технократичний уряд і тим самим звалити на нього весь тягар необхідних реформ, тамтешнім керівникам теж не вистачає відповідальності. Вже не вперше раз спостерігається ситуація, коли ЗМІ повідомляють про виклик у національні команди того чи іншого легіонера з РФ, після чого з'ясовується, що його там все-таки не буде. Є навіть версія, що тренери збірних насправді не проти бачити в командах російських легіонерів, але ФФУ їм просто в цьому відмовляє.

Тренерам українських збірних час взяти публічну відповідальність за вирішення цього питання. Якщо вони навмисно відмовляються від гравців, які виступають в РФ, то повинні сказати про це прямо. "В умовах війни з Росією ми не можемо розраховувати на гравців з місцевої Прем'єр-ліги через аморальність такого рішення", - це повинно звучати приблизно так. І тренери будуть абсолютно праві, адже залучати Селезньова та інших з чемпіонату країни, керівництво якої несе повну відповідальність за розв'язану війну, буде аморально щодо власної країни та її народу. Якщо в такому випадку збірна України матиме ослаблений склад, то відповідальність за це, знову-таки, несе тренерський штаб.

Якщо тренери збірної навмисно відмовляються від гравців, які виступають в РФ, то повинні сказати про це прямо

Можливо, йому все-таки потрібні російські легіонери. Тоді не варто боятися відповідальності в тому, щоб визнати це перед уболівальниками. "Ми не можемо обійтися без цих гравців. Інакше збірна буде не такою сильною, як нам хотілося б", - їхній аргумент може звучати так. Подібна заява, безумовно, викличе серйозну критику, але, якщо українські футболісти з РФ доведуть свою користь для команди, обурення зменшиться. Якщо ж ні - тренерський штаб знав, на що йшов, і вся відповідальність лежить на його плечах. При цьому ФФУ не можна чинити на нього тиск у вирішенні даного питання.

І останнє. Хоч хтось у Федерації футболу України і керівництві збірної, нарешті, повинен попрацювати, аби провести лікнеп гравцям. "На жаль, останнім часом ми бачимо, що політика закрадається у футбол", - сказав днями Тимощук, коментуючи невиклик легіонерів з РФ. "Я поза політикою", - раніше заявив Селезньов, пояснюючи, чому він перебрався в російську Кубань. Скажіть, хтось попросив їх прокоментувати, за кого вони проголосували б на виборах, якби ті незабаром відбулися? Або, можливо, яку ідеологію вони підтримують - ліберальну чи, скажімо, соціал-демократичну? Ось це політика!

Але їх запитали про моральний бік питання виклику футболістів з Росії в збірну країни, яка стала жертвою агресії з боку першої. Тому що йдеться про війну, яку продовженням політики - аж ніяк не останнім засобом у досягненні своїх цілей - досі вважає РФ. Тому що йдеться про повагу своїх громадян, які воюють за незалежність твоєї країни, а також солідарність з тими, хто втратив на цій війні своїх рідних і близьких. І дивно, що цього не розуміє Селезньов, котрий ще недавно мешкав у Дніпропетровську, який за ці два роки бачив так багато поранених і вбитих захисників України і його власного будинку.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.