Чому Ребров не затримається у Динамо

1 коментувати
Чому Ребров не затримається у Динамо
Нинішній головний тренер київської команди Сергій Ребров - найсучасніший наставник в її історії

Сучасний в даному випадку не означає, що використовує сучасні методи ігри і роботи з колективом, хоча це теж. Мова скоріше йде про те, що молодий фахівець має схожий тренерський світогляд з багатьма своїми сучасними колегами, коли головне - це робота над собою, кар'єрне просування та постійне бажання стати успішнішим, незважаючи на кордони і межі власного комфорту. А оскільки український футбол навіть у спокійні роки не був найсильнішим, то працювати тут не є межею мрій таких людей.

До Реброва в новітній історії київської команди її очолювали тренери радянського чи пострадянського типу. Саме тому вони, по суті, варилися у власному соку і навіть не думали про те, щоб вийти за межі свого світосприйняття. Це не означає, що вони не були успішними та не навчалися у закордонних колег. Приклад Валерія Лобановського чудово доводить, що він не тільки перемагав і переймав досвід інших тренерів, але й сам багато в чому став прикладом для інших.

Проте той же Лобановський, вже будучи всесвітньо відомим наставником, так і не отримав роботу в одній з популярних команд Європи, а в 1990-х працював в ОАЕ і Омані - справжній футбольній провінції. Враховуючи його статус, він навряд чи не мав пропозицій від клубів Старого Світу - Лобановський просто до цього не прагнув. В той же час його молодший колега, ще один топ-тренер з країн колишнього соцтабору, Вуядин Бошков, вже в 1970-х працював у Нідерландах. Звичайно, сербам у ті часи було простіше залишити Югославію та отримати роботу за кордоном, але після відкриття Залізної завіси Лобановський обрав зовсім інший напрямок, тоді як Бошков продовжував працювати в Італії, де з місцевою Сампдорією дійшов до фіналу Ліги чемпіонів у 1992 році.

В цьому сенсі велика частина українських наступників Лобановського були ще менш сучасними, ніж він сам. Багато з них чіплялися за можливість просто працювати в Динамо на будь-якій посаді, навіть не ставлячи перед собою яких-небудь амбітних цілей. Саме щодо цих тренерів вболівальникам київського клубу набили оскому слова про "учнів Валерія Васильовича". Росіяни ж Юрій Сьомін і Валерій Газаєв, які працювали слідом за ними, у своєму світогляді жили та продовжують жити лише рамками пострадянського простору, тоді як Олег Блохін, хоча і працював у Греції, через свій непростий характеру навряд чи готовий чомусь вчитися.

Під керівництвом Реброва команда стала чемпіоном України вперше за шість років

Сергій Ребров - з іншого тіста. Він багато пограв за кордоном, він прагне дізнаватися щось нове (про це молодий тренер, зокрема, писав для НВ і не побоявся змінити принципи гри Динамо. Після того, як в ЗМІ з'явилися повідомлення про прагнення Реброва піти влітку 2016 року, президент київського клубу спростував цю інформацію. Проте пізніше сам наставник чемпіона України не виключив такого сценарію. За його словами, до нього звертаються з пропозиціями, тому немає нічого неможливого.

Спочатку стало відомо, що тренер і керівництво Динамо розходяться в питаннях формування складу. У чому б вони не полягали у обох сторін, тим самим Ребров напевно побоюється, що рішення клубу не тільки погіршать результати команди, але і вплинуть на його статус одного з найперспективніших тренерів Східної Європи. Англійські медіа повідомляють, що виступи киян за ці два роки роботи Реброва вразили місцеві клуби, і вони розглядають можливість його запрошення. Якщо тренер залишиться, а Динамо здасть позиції, що цілком реально з урахуванням ймовірного відходу зіркових легіонерів, то потім на Туманному Альбіоні про нього можуть просто забути.

В даному випадку показова фраза молодого керманича в нещодавньому інтерв'ю. "Як кажуть в Англії, "у футболу коротка пам'ять". Те, що ти зробив вчора – забуте, і кожного дня ти повинен підтверджувати свою кваліфікацію. Тренерська кар'єра мінлива, і ніколи не знаєш, що тебе чекає завтра". І, можливо, Ребров не випадково згадав саме Англію, де провів кілька ігрових років. До того ж, він нібито не проти попрацювати з однією з місцевих команд.

Крім того, навряд чи в нинішніх умовах наставник "Динамо" може досягти більшого, ніж він вже досяг. Під його керівництвом команда стала чемпіоном України вперше за шість років, а також вперше за 17 років пробилася до плей-офф Ліги чемпіонів. Також "Динамо" двічі виграло Кубок України, а в минулому році кияни дійшли до чвертьфіналу Ліги Європи. Тому Ребров хоче рухатися далі і стати успішнішим на більш високому рівні, що і властиво сучасним амбітним тренерам. Це повинні розуміти і в Динамо, якщо там також хочуть бути сучасними та не жити минулим.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.