Безвізовий режим з ЄС - найпростіше, що можуть зробити депутати для співгромадян

27 коментувати
Відмова від підтримки пакету законопроектів, які відкривають українцям шлях до Європи - незрозумілий і самогубний крок парламентарів

Сьогодні Верховна Рада прокотила пакет законопроектів, який би відкрив українцям шлях до безвізового режиму з ЄС. Тобто не Брюссель нас прокатав, а ми самі сказали Брюсселю, що ми не хочемо ваш безвізовий режим.

А тепер у мене одне коротке питання до депутатів Верховної Ради, серед яких у мене багато друзів і знайомих: Ви - дебіли?

Вас геї турбують? Ви дуже православні?

Я розумію, що популізм - король Верховної Ради. Але що може бути більшим популізмом, ніж сказати своїм виборцям: ми зробили для вас безвізовий режим з Європою. Більше ніхто з вас не повинен збирати купу документів і довідок, які доводять, що він - не жираф. Більше ніхто не повинен принижуватися в чергах в посольстві і відчувати себе другим сортом при спробі з'їздити на кілька днів у Польщу чи Чехію, або в Іспанію, не побоюся цього слова. Ось нарешті відчутне свідчення того, що останні два роки ви всі мучилися не дарма. Ось нарешті доказ, що українці повільно, але стають частиною західної цивілізації, до якої так прагнули, і за яку стільки натерпілися.

Але ні, така, здавалося б, дуже продавана історія не цікава депутатам Верховної Ради. Можливо, можна набрати більше очок в очах бабусь і дідусів, якщо позиціонувати себе і свою фракцію захисником споконвічних цінностей і борця з - чур-чур- гомосексуалами, ніж представляти себе адвокатом вільного пересування і людиною, яка допомогла відкрити українцям шлях до Європи. Але, якщо чесно, ми зараз говоримо про майбутнє, а не про минуле.
Ще два роки тому безвізовий режим з Європою здавався казкою. Сьогодні це реальність.

Безвізовий режим автоматично приводить в країну європейські лоу-кости і знижує вартість подорожі в Європу в рази. Однією з головних перешкод на шляху приходу в Україну лоу-костів роками був візовий режим і невелика кількість людей, які можуть вільно подорожувати.

77% українців ніколи не були за кордоном. Їх уявлення про світ за межами України схоже на середньовічне уявлення про Землю, яка покоїться на трьох слонах і черепасі. Хіба ви, депутати, не нарікаєте на те, що пересічні українці темні, недовірливі і ведуться на найдешевший популізм? Відкрийте для них кордон, хай вони побачать, як влаштований світ. Це стане каталізатором інтеграції в цивілізований простір. Колись це трапилося з поляками, які працювали в Ірландії та Німеччині.

Та й взагалі, що поганого в тому, що життя своїх співгромадян може стати комфортніше? Просто комфортніше. Це ж добре, коли життя людей стає комфортніше. Не потрібно боятися слова комфорт. Це не розкіш, комфорт має бути нормою життя.

Тепер цей пакет законів перенесений на вівторок.

Шановні депутати, проголосуйте, будь ласка, за безвізові закони. І тоді досить скромний і вихований журналіст Сергій Сидоренко більше ніколи не напише у себе в ФБ, що підараси перемогли геїв. Дякую.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.