11 кращих ресторанів України. Чи є інші варіанти?

3 коментувати
Немає нічого гіршого, ніж несмачний ресторан. Гірше несмачного ресторану може бути тільки дорогий несмачний ресторан

Вже втретє ми представляємо список 100 найкращих ресторанів України. Перші два користувалися чималою популярністю. Багато власників закладів тепер вивішують у себе диплом із зазначенням того, що їхній ресторан входить до числа 100 найкращих за версією НВ, а сам номер минулого року став для нас другим за продажами за весь рік. Більший інтерес викликав лише випуск з саркастичною обкладинкою, де оголений по пояс і татуйований Володимир Путін супроводжувався заголовком "Знайомтеся, президент Російської Федерації".

Коли ми запускали цей проект, я побоювався, що список майже не буде оновлюватися з року в рік. Однак виявилося, що в Україні, особливо в столиці, постійно відкривається величезна кількість закладів, а місце в першій сотні не гарантовано нікому — нові ресторани постійно відбирають клієнтів у старих. У порівнянні з торішнім рейтингом цьогоріч список оновився майже наполовину, додалося 43 нових заклади. Київ — як і раніше, безумовний чемпіон за рівнем представництва в топ-100 — 45 ресторанів. Львів і Одеса делегували у першу сотню по 15 закладів.

Протягом декількох місяців 50 рестораторів та експертів називають заклади, де, на їхній погляд, можна отримати гастрономічне задоволення. Вони можуть назвати ресторан у будь-якому місті країни, не мають права лише вказувати свій. Ми просимо наших експертів не зациклюватися на Києві, Львові та Одесі — традиційних столицях гастрономічного туризму в країні, а вказувати і невеликі міста.

Відмінність цього списку від багатьох подібних — таких, наприклад, як Trip Advisor — полягає в тому, що заклади називають не клієнти, а професіонали. В цьому разі головним критерієм відбору стає не антураж або ціна, а якість їжі та обслуговування. І все.

Ми хотіли б, щоб цей додаток став практичним путівником смачними місцями для будь-кого, хто їде, наприклад, на вихідні в Одесу або у відрядження в Харків або Дніпро. Нам також не хочеться, щоб ви даремно витратили час і гроші, якщо раптом опинитеся в Ужгороді або Івано-Франківську.

Ми не ранжуємо ресторани у топ-100, вважаючи це некоректним, а даємо їх алфавітним списком без зазначення місць. Проте у мене є доступ до внутрішнього файлу з кількістю голосів, відданих рестораторами та експертами за кожний заклад. Згідно з ним, третій рік поспіль перше місце в списку утримує київський ресторан Шоти Сергія Гусовського. Вперше за кількістю голосів з ним порівнявся львівський заклад Ресторація Бачевських Марка Зархіна. Третім за симпатіями гурманів став заклад, який цьогоріч підірвав ресторанну сцену столиці,— Жизнь Замечательных Людей. Ресторан харків'янина Дмитра Запорожця зумів завоювати шалену популярність киян всього за кілька місяців — він відкрився зовсім недавно, на Новий рік. До речі, ще одне дітище Запорожця, ресторан Любимый дядя,— п'ятий за кількістю голосів. Четвертим у списку виявився ветеран ресторанного життя Одеси — Дача Савелія Лібкіна.

Далі я хотів би просто згадати заклади, які замкнули першу десятку за кількістю відданих за них голосів експертів. Кожне з цих місць, наскільки я можу судити, відрізняється відмінною кухнею і сервісом, що напевно вартувало їхнім власникам неабияких сил. Це Пантагрюель (Київ), e Vino Cucina (Київ), Tavernetta (Одеса), Bigoli (Київ) і Миші Бляхера (Дніпро). Стільки ж голосів, як і 10‑й ресторан, набрав і одеський заклад Fratelli Андрія Ставніцера.

І запам'ятайте: немає нічого гіршого, ніж несмачний ресторан. Гірше несмачного ресторану може бути тільки дорогий несмачний ресторан.

Повний список 100 найкращих ресторанів можна подивитися тут. Найкращі заклади Києва тут.

Всім смачного!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.