Сюр Саакашвілі

36 коментувати
В історії з проривом кордону Міхеілом Саакашвілі здивували декілька речей

По-перше, сам прорив. Те, що він вийшов.

По-друге, те, що людину, яка незаконно проривалася на територію України абсолютно спокійно і офіційно зустрічає мер великого міста, який до того ж є і кандидатом у президенти, як я розумію. Сюр.

Ну і найбільше здивував альянс Саакашвілі з Юлією Тимошенко. Навіть якщо він ситуативний. Він і раніше добре про неї відгукувався, а тепер закріпив свої позитивні відгуки партнерством.

Мені здавалося, що Саакашвілі – людина переконань, яка послідовно говорить і робить одне й те саме багато років: корупціонери повинні сидіти в тюрмі, бізнес-клімат повинен бути максимально ліберальним, держава не повинна втручатися в економіку, іноземні інвестиції – це прекрасно і тд.

Тепер хід за Порошенком, ГПУ та МВС

Юлія Тимошенко – переконаний популіст із лівим ухилом, втілює собою повну протилежність тому, що говорить Саакашвілі. Тимошенко активно ратує за заборону приватизації землі, а під час перебування прем'єром намагалася обмежити норму прибутковості для супермаркетів і АЗС, що неминуче вело до дефіциту. Уся її політична кар'єра – це історія боротьби, причому часто з бізнесом.

Такий союз не піде на користь Саакашвілі. Його імідж борця за бізнес і проти корупції може змінитися на імідж політика, який не гребує ніякими інструментами заради досягнення мети.

В цілому, Саакашвілі, звісно, свідомо пішов на загострення і підвищив ставки. Спочатку Міграційна служба України і президент Петро Порошенко в яскравому прикладі вибіркового правосуддя, а багато хто вважає, що просто незаконно (за законом не можна давати громадянство України людині, яка скоїла тяжкий злочин на території іншої держави, а не тій, проти якої ведуться слідчі дії – як і було у випадку з Саакашвілі) позбавили громадянства екс-президента Грузії.

У відповідь Саакашвілі незаконно прорвався через кордон.

Очевидно, що тепер хід за Порошенком, ГПУ і МВС. І непросто побачити, який саме хід може піти їм на користь політично. Нічого не вжити не можна – порушення закону з боку Саакашвілі бачила вся країна. Засудити його до ув'язнення – просто посадити політичного опонента в ненайчистішій грі. В умах більшості українців це закарбується як початок політичних репресій.

Можливо, відповіддю стане якийсь варіант посередині.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу  Мнения Нового ВремениКоментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.