Кому вигідна торгівля з терористами

14 коментувати
Зрозуміло, що відмовлятися від вугілля з Донбасу просто зараз – собі нашкодити. Але є інше очевидне питання: чому ми не відмовилися від нього за два з половиною роки війни?

Історія з блокадою Донбасу – неоднозначна. З одного боку, мають рацію ті, хто блокує постачання вугілля з окупованих територій. Торгувати з терористами – гірше, ніж вести з ними переговори. Не думаю, що Німеччина чи Франція погодилися б закуповувати вугілля в частині своєї території, окупованій сусідом.

До того ж, заробляють на цих напівлегальних постачання різні люди в Києві, нахабно використовуючи формулу Роттердам+. Формула передбачає, що електрогенератори продають електроенергію за тарифами, заснованим на ціні вугілля на роттердамській біржі плюс доставка. Де-факто ж, вони закуповують вугілля на Донбасі за ціною набагато нижчою, ніж у Роттердамі, і звісно ж, нічого з Роттердама не доставляють. Як відомо, Роттердам розташований у Нідерландах, а не на Донбасі.

З іншого боку, будь-яка думаюча людина повинна замислитися: а що буде, якщо ми перестанемо купувати вугілля в ОРДЛО? Які є альтернативи? Швидше за все, будуть великі проблеми, стверджують майже в один голос усі, хто хоч скільки-небудь компетентний у цій галузі. Вугілля на електростанціях залишилося днів на 10-20, доведеться відключати електроенергію у багатьох областях. Під удар потрапить металургія, а вона – один з головних постачальників валюти в країну. А що відбувається, коли в країну не йде валюта? Правильно – гривня падає.

Прихильники постачання вугілля з Донбасу також обурюються, що за організаторами блокади проглядаються політики, зацікавлені в політичній кризі і зростанні свого рейтингу на тлі падіння рейтингу влади. До речі, абсолютно всі прізвища - у статті.

До того ж, негайна альтернатива донбаському вугіллю - вугілля російське, або те ж ордловське, але завезене через Росію. Є й інші варіанти, але вони займуть не менше 20 днів і будуть набагато дорожчими.

Зрозуміло, що відмовлятися від вугілля з Донбасу просто зараз – собі нашкодити. Але є інше очевидне питання: чому ми не відмовилися від нього за два з половиною роки війни?

На жаль, на нього є і очевидна відповідь: тому що вигідно купити дешеве вугілля і продавати дорогу електроенергію.

Представники газового ринку в приватних бесідах обурюються навіть деталям. Чому Роттердам плюс доставка, а не Роттердам мінус, запитують вони? Адже Україна вимагає від Газпрому Хаб мінус доставка, а не Хаб плюс. Чим терористи в ОРДЛО кращі питають вони? І тут, на жаль, відповідь очевидна: тому що плюс краще лягає в кишеню, ніж мінус.

Кому? І про це теж у статті.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.