IKEA, Hennes & Mauritz, HSBC повинні бути тут. Будь-якою ціною

18 коментувати
Високопоставлені чиновники повинні докласти усіх зусиль, щоб залучити до України великі іноземні компанії, а потім розповісти про це на весь світ. Потрібно їх просити і переконувати - нічого страшного, корона не впаде

Сьогодні у нас на сайті вийшла колонка депутата, а до недавнього часу журналіста Сергія Лещенка про корупцію в Україні, що "безумовно, є феноменом, про який можна писати дисертації".

Крім іншого він згадав про те, скільки втрачає Україна через корупцію. Зокрема у вигляді іноземних інвестицій.

Прочитати її можна тут.

Перелік іноземних компаній, які передумали заходити в країну через вимагання хабарів і регуляторного зволікання влади (що знову-таки в більшості випадків є вимогою хабарів) включає в себе не тільки IKEA, і може бути нескінченно продовжений.

Британський банк HSBC, найбільший в Європі, пару років тому відмовився від планів виходу на український ринок після того, як не міг отримати якусь ліцензію в Україні від НБУ протягом 11 місяців. А мав намір вкласти в роздріб в Україні $1 млрд. Чуєте, $1 млрд. Це величезні інвестиції. Про це якось розповідав голова українського офісу банку, який вже виїхав з України.

У більшості країн Центральної Європи та інших країнах іноземні інвестиції, т.зв. FDI, стали рушієм економічного розвитку. Гроші з США, Німеччини, Данії - та звідки завгодно - не тільки дають добре оплачувану роботу для сотень тисяч людей і створюють компанії, які платять податки, що потім йдуть на пенсії, освіту та охорону здоров'я. Вони ще й приносять нові технології і стиль керування. Вони просто включають країну в глобальний простір.

Уряд або АП повинні створити невеликий відділ з кількох осіб, які володіють англійською, які надішлють листи-запрошення до 200, 300, 500 великих іноземних компаній з пропозицією прийти в Україну і гарантувати їм усіляке сприяння. Куратором цього має бути людина рівня віце-прем'єра або заступника голови АП, не нижче. Компанії можна взяти зі списку найбільших - хоч Fortune 500, хоч хто завгодно. Їх імейли можна знайти, вбивши в Гугл.

CEO знакових компаній на кшталт Hennes & Mauritz (відомий як H&M), Starbucks, IKEA, HSBC тощо повинні бути запрошені в країну для ознайомчого візиту особисто вищими чиновниками країни. Перед останніми двома ми повинні ще і для початку вибачитися за те, що розчарували і відібрали час минулого разу.

Якщо 10 великих компаній з 300 погодяться увійти, вважаю непогано. Можна сурмити на весь світ.

Чи нам гроші взагалі не потрібні?


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.