Грачі прилетіли. І не відлітають

21 коментувати
Головні повітряні ворота країни аеропорт Бориспіль надає жорсткий прийом для іноземців та своїх співгромадян

Є одна річ, яка відрізняє головні повітряні ворота країни аеропорт Бориспіль від усіх інших аеропортів світу. Точніше, навіть не відрізняє, а шокує. Це таксисти, вони ж бомбили, вони ж грачі.

Будь-яка людина, яка прибула в Україну, пройшла паспортний контроль та забрала зі стрічки свій багаж, тут же потрапляє в обійми численних митників з недобрими обличчями. Вони чомусь направляють багаж прибулих на сканер і відчайдушно вишукують у своїх співгромадян зайвий одеколон або пляшку джину. Ось де контрабанда! Не сірий експорт спирту з держкомпаній, не волинський бурштин і не закарпатський "контрабас" у промисловому масштабі, а пасажири аеропорту Бориспіль з покупками та подарунками для друзів.

Перед тими, хто подолав цей бар'єр, відчиняються двері, і вони потрапляють у фойє аеропорту, в коридор з натовпом приватних таксистів. Це незвичайний досвід для іноземця. Справа не в тому, що таксисти не розмовляють по-англійськи, справа в тому, що ці люди дуже наполегливо пропонують свої послуги. До того ж, відрізнити іноземцю цих людей з легкою неголеністю в кепках та шкіряних куртках від албанських бандитів вкрай важко. У них немає автомобілів, які б вказували на те, що це взагалі таксі, у них немає лічильників. Зрозуміло, що ти переплачуєш, але не зрозуміло, скільки. Може вдвічі, а може втричі?

Бориспіль - взагалі, напевно, ледь не єдиний аеропорт, де я побував, і точно єдиний в Європі, де біля виходу немає черги з офіційних таксі. Де можна було б сісти в першу машину і доїхати до пункту призначення за стільки, скільки це коштує насправді. У Берліні, Варшаві, Сінгапурі - де завгодно - ви виходите, вас ніхто не смикає за руки, ви сідаєте в перше таксі і по лічильнику, без страху бути обдуреним, приїжджаєте в пункт призначення. У Шанхаї спеціальні люди організовують черги з туристів та машин - таксі прибувають в дев'ять смуг, все рухається швидко та безпроблемно.

Бориспіль суворий не тільки до іноземців, але і до своїх громадян. Будь-хто, хто викликав таксі по телефону, або той, кого забирає в аеропорту близька людина, стикається з іншою проблемою: в аеропорту Бориспіль неможливо під'їхати до виходу з терміналу - найближча смуга просто закрита і незрозуміло, для кого вона призначена.

У свій останній приїзд я спостерігав таку картину: сотні людей одягнені не по погоді, і часто з дітьми, ведуть надворі тривалі телефонні переговори з водіями, де ж ті повинні їх підібрати - біля віддаленого шлагбауму, чи біля ближнього. А коли домовляться, біжать з валізами туди. Ситуація ускладнюється тим, що новостворена поліція - напевно згідно з законом - ганяє всіх зустрічаючих водіїв, хто припаркувався неподалік з увімкненою аварійкою.

Зрештою виїхати на офіційному таксі не можливо, зустрітися з тим, хто очікує на вас складно, знайти його ще складніше. Все це зазвичай на холоді і з багажем.

Напевно жорсткий прийом в аеропорту Бориспіль - не найбільша проблема нинішньої України. Але з цього починається країна. Відразу ж, як тільки ти спускаєшся на землю, для тебе розставляють пріоритети, хто тут головний - громадянин або хтось інший. Тобі дають зрозуміти: на тебе, чувак, нам наплювати.

Ну, а на туристів і поготів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.