Блискуче. Як я отримав біометричний паспорт

45 коментувати
Віталій Сич: На четвертий день мені прийшла смс, що повідомляла, що мій паспорт готовий, де я його можу забрати і коли

Віталій Сич: На четвертий день мені прийшла смс, що повідомляла, що мій паспорт готовий, де я його можу забрати і коли

Це була, напевно, найкраща послуга, яку мені надала держава за все моє життя

Пам'ятаю, як кілька років тому отримував закордонний паспорт в ВВІРі на Виноградарі. Пекло у всіх сенсах. Довго, болісно, жарко, в жахливому приміщенні, де працюють люди, які ненавидять свою роботу і взагалі все, що рухається, а в черзі годинами стоять розлючені клієнти і т.д.

На згадку про ту процедуру на першій сторінці закордонного паспорта залишилася фотографія з скуйовдженою головою, оскільки після пробіжки по сусідніх магазинах у пошуку копіювальної техніки мене заливав піт, а привести себе в порядок не було можливості. І взагалі, здається, співробітниці ВВІРу отримували задоволення від страждань відвідувачів. Схоже, вони вважали це невеликим бонусом до своєї невисокої зарплати.

Щось схоже, хоча і в більш м'якій формі, я очікував побачити і тепер, з огляду на кількість бажаючих отримати біометричний паспорт після того, як Євросоюз запалив перед Україною зелене світло в питанні безвізового режиму.

На мій подив, все пройшло ідеально. 

Ущипніть мене. Я в Україні?

Почалося з того, що я подзвонив на гарячу лінію в документ-сервіс Готово! Дівчина порадила мені не їхати в відділення в центрі на пл. Лесі Українки через наплив людей. І направила на Осокорки в відділення за адресою пр. Бажана 1Е. Ця будівля прямо біля метро з великою стелою KFC.

Біля входу є ресепшен, де красиві ввічливі дівчата в формі пояснюють, що і як треба робити - які потрібні документи і яка послідовність дій. Потрібні лише оригінал внутрішнього паспорта та оригінали всіх закордонних паспортів. Як і в пристойному банку, ви отримуєте талончик зі своїм номером у черзі. Очікування зайняло три хвилини.

Прийом документів зайняв не більше п'яти хвилин. Інша красива ввічлива дівчина - увага! - сама швидко зробила копії всіх документів (вона вміє користуватися офісною технікою) і направила мене на оплату. Там ще одна дівчина допомагає зробити оплату в терміналі - 1350 грн. Це ще дві хвилини. Невеликий нюанс: якщо сума зі здачею, то здача надійде на рахунок вашого мобільного телефону.

Потім мені довелося почекати фотографування хвилин 40 - усі сім кабінок були зайняті. Ви можете почекати тут же на дивані або випити кави в кафе. Табло на стіні показує приблизний час очікування для кожної людини в черзі. Наприклад, талон 243 - 32 хвилини.

Треба перевірити і проаналізувати зняття відбитків пальців - найтриваліша процедура. Займає хвилин 10. Усі оригінали паспортів та квитанції вам повертають. В цілому подача зайняла у мене годину. Тепер вам потрібно лише чекати смс про готовність паспорта - як в посольстві США або якійсь Великій Британії. Паспорт повинен бути готовий протягом 5 робочих днів.

На четвертий день мені прийшла смс, яка повідомляє, що мій паспорт готовий, де я його можу забрати і коли.

Я приїхав знову ж на Бажана 1Е, почекав в черзі 5 хвилин, дівчина видала мені новий біометричний паспорт з людською фотографією і - увага - побажала мені гарного дня.

Ущипніть мене. Я в Україні?

А тепер хочу, щоб так працювали суди та всі інші державні органи.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.