Світове закулісся взялося за Трампа

19 травня 2017, 15:21
4718
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Світове закулісся взялося за Трампа - фото

Сергій Фурса: Трамп - проблема спільна

Фокус ринків у останній тиждень різко переметнувся за океан, сконцентрувавшись на політичному ризику штатів

Конспірологи легко дадуть вам відповідь. Світове закулісся, всі ці знатні Рокфеллери і Ротшильди (ті самі, що підступно керують сліпим трастом і повинні розібратися з Приватбанком), масони та інші представники сіоністської змови, вирішивши питання з ЄС і посадивши на трон Макрона, повернулися до своєї головної проблеми. І зайнялися Трампом. Втім, Трамп проблема загальна. Та й приводи він дав сам. Уже більше місяця ніхто не згадував солодке слово імпічмент. Навіть подумалося, що хлопець зрозумів правила гри й інтегрувався. Але тут раптом він звільнив директора ФБР, якому був до скону зобов'язаний перемогою над Гілларі, і понеслося. Причому з таким градусом скандалу містер Трамп ще не стикався, перебуваючи в Овальному кабінеті, і дуже багато хто вже сумнівається, що він зможе з ним впоратися.

В результаті, розмови про трампаноміку змінилися трампопанікою. Найкращий індикатор – курс долара. Американська валюта різко знизилася щодо всіх валют, навіть гривня взяла участь у святі. А що ж курс євро? Європейська валюта і так росла, радіючи перемозі Макрона, але тепер уже погнала долар, як маленького хулігана, який зайшов в чужий двір. До ранку п'ятниці курс євро-долар вище позначки 1,11, і вже давно не чути розмов про паритет, настільки популярних ще кілька місяців тому. Курс долара прийшов до позначки, з якої починав трамп-ралі.

Ринки поки що не втратили так багато. Індекс S & P500 хоч і сходив в піку на побоюваннях (або радощах), що Трамп може не досидіти і перший рік свого правління, але поки торгується досить високо і відкриє п'ятницю на позначці 2365 пунктів. І спекулянти не так і переживають за самого Трампа або його милу донечку, врешті-решт, в більшості своїй вони живуть в Нью-Йорку, а значить, на дух його не переносять, як хвилюються з приводу обіцяних їм пряників у вигляді податкової реформи і інфраструктурних проектів (не тільки стіна з Мексикою). Якщо ті так і залишаться прожектами, значить, не бачити інфляції та зростання ставок, на які багато хто встиг поставити вже величезну купу грошей.

Таке різке падіння апетиту до ризику не могло не відбитися і на ринках, що розвиваються. Ризик – справа благородна, але як тільки пахне смаженим, немає нічого не благородного в тому, щоб його знизити. Тож від дурості Трампа (в російського шпигуна повірити набагато складніше) постраждав і український ринок єврооблігацій. Не так, звичайно, як бразильський, але у тих теж проблеми з президентом (уже хронічні, схоже). Український ринок єврооблігацій навіть спробував рости, почувши новину, що уряд схвалив пенсійну реформу. Але потім чи то хтось розібрався, що схвалення уряду ще не є голосуванням парламенту, то український ринок не витримав ваги Трампа, але ціни впали, втративши близько пункту. Прибутковість суверенної кривої знаходиться в діапазоні 6,5% - 8,5%.

А в Україну дійсно прибула місія МВФ. Яка дійсно займеться аналізом пенсійної реформи під крики про геноцид українців, адже всім відомо, що якщо змушуєш людини попрацювати довше 15 років, то це явний геноцид. А якщо просиш її при цьому платити податки, то це взагалі злочин проти людяності. Реформа в цілому дуже навіть нічого, але поки не вистачає так очікуваної ринком конкретики щодо другого рівня пенсійної реформи. Воно ніби й зрозуміло, що поки не наведуть лад у солідарній системі, запускати ще й накопичувальну – смерті подібно, але лад не наводиться вже років 20, і учасники ринку втомилися чекати довгих грошей. В цілому ж гривня продовжила почуватися комфортно, а НБУ знову купував на аукціоні валюту в резерви. І робить це не дарма, адже чекати траншу МВФ потрібно як мінімум до осені. З такими темпами роботи парламенту, потрібні для траншу реформи можуть відкластися і до другого пришестя, яке у випадку з Україною легко називається другим терміном.

На українському ринку акцій стався обвал. Голосно впали акції банку Аваль, і збоку могло здатися, що ми на порозі чергової банківської кризи. Адже коли акції банку в цивілізованому світі падають за один торговий день на 20%, то йому вже готові передбачити долю Lehman. Але це там. А в Україні все набагато простіше і відповідь криється в слові «дивіденди». Просто точка відсікання, коли формується реєстр на виплату більш ніж щедрих дивідендів за результатами року, пройшла, і їх просто викреслили з ціни. В результаті, індекс УБ торгується на позначці в 930 пунктів. Загадково, чому разом з акціями полетів вниз і ф'ючерс, в який ніякі дивіденди не входили, але це вже особливості українського інвестування. А ще в Україні проходила інвестиційна конференція, яку спонсорував один з емітентів єврооблігацій. Останній розумно вирішив, що якщо у вас є вибір, платити інвесторам купон чи влаштувати інвестиційну конференцію, то краще зробити конференцію. Веселіше ж.

“A truly strong person does not need the approval of others any more than a lion needs the approval of sheep.”

Vernon Howard

В огляді представлено точку зору автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Уроки минулого з Олегом Шамою – щопонеділка

Кінопошук з Фоззі – щочетверга

Діловий тиждень з Сергієм Фурсою – щоп’ятниці

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – щонеділі

Більше поглядів тут


Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 15:10

thumb img
На закритих зустрічах у Кремлі прес-секретар Путіна прогнозує перемогу Порошенка - джерело
Інновації

Вчора, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Політика

Сьогодні, 00:15

thumb img
Зеленський - ляпас, Коломойський - найяскравіший, Порошенко помилився: головне з інтерв'ю Авакова