Мачо або "хороший хлопець". Яких чоловіків обирають жінки

2 коментувати
Чи дійсно представниці прекрасної статі схильні віддавати перевагу «поганим» хлопцям? Давайте поглянемо на деякі достовірні наукові факти

«Хороші хлопці дівчатам не подобаються», – говорить одне з найбільш поширених переконань про стосунки. Передбачається, що гетеросексуальні жінки, навіть коли кажуть, ніби хочуть бачити у своєму партнері позитивні якості, насправді жадають виклику, який дають стосунки лише з «поганим хлопцем». І ця ідея настільки популярна, що багато хто успішно заробляє на ній гроші, наприклад, продаючи книги або навчаючи інших, як підчепити представницю прекрасної статі, принижуючи її (тактика отримала назву negging).

В одній з нещодавніх статей на сайті інтернет-видання Broadly пишеться наступне: «Відомо, що [погані хлопці]... бажані. Завдяки нещодавнім дослідженням це підтверджено науковими фактами».

У дослідженні , на яке посилається автор, висувається припущення, ніби деякі чоловіки п'ють і палять з однієї простої причини – це нібито робить їх більш привабливими короткостроковими партнерами.

Стаття, звичайно, недоречно прирівнює «поганих» хлопців до тих, хто п'є та палить (як пише лондонський секс-блогер, відомий під псевдонімом Дівчина з Мережі, бути «поганим» означає набагато більше, ніж палити 20 сигарет на день і пити, як в останній раз). Але первинне питання залишається відкритим: чи дійсно жінки віддають перевагу поганим хлопцям (бездушним недоумкам-мачо)? Давайте поглянемо на деякі достовірні наукові факти.

Якщо вам потрібна наукова порада, то вона проста: будьте хорошим

Один зі способів перевірити це твердження – надати жінкам вибір з низки гіпотетичних партнерів з різними типами особистості і подивитися, кому з них вони віддадуть перевагу. В одному з таких досліджень жінки повинні були допомогти вигаданому персонажу на ім'я Сьюзен обрати собі пару з трьох чоловіків, виходячи з їхніх відповідей на запитання Сьюзен. Перший чоловік був хорошим – прислухався до своїх почуттів, був турботливий і добрий. Інший описував себе як «справжнього чоловіка», що був бездушним і недобрим. Третій учасник давав нейтральні відповіді.

Так з яким учасником, на думку жінок, мала зустрічатися Сьюзен, і кого вони обрали б для себе? Всупереч поширеному стереотипу, учасниці вибрали і для себе, і для Сьюзен хорошого хлопця.

Інше дослідження виявило, що учасники віддавали перевагу тим оголошенням про знайомство, в яких люди описували себе як альтруїстичних («я – волонтер»). Ці люди здавалися їм більш привабливими короткостроковими та довгостроковими партнерами, ніж ті, хто не вказував подібних якостей. Інші дослідження показали, що жінки віддають перевагу чуттєвим, впевненим у собі чоловікам з легким характером. Дуже небагато (якщо такі взагалі є) жінок хочуть зустрічатися з агресивною або вимогливою людиною. Вимальовується очевидна картина: коли жінки оцінюють гіпотетичних партнерів, вони явно віддають перевагу «хорошим» чоловікам.

Цілком ймовірно, що люди недооцінюють значення позитивних якостей для успіху у стосунках. Деякі дослідження показують, що хороші особисті якості можуть впливати на фізичну привабливість людини. Як жінки, так і чоловіки цінують, в першу чергу, м'якість, доброту та порядність. Якщо ми демонструємо ці якості, то стаємо більш бажаними партнерами і виглядаємо більш привабливими фізично.

Магнетична сила нарцисів

Звичайно, деколи ми вважаємо привабливими «поганих» людей. Нарциси – люди, що виявляють зверхність, вимогливість, зарозумілість і бажання експлуатувати інших - часто звабливі на початкових етапах відносин. Одним з пояснень може бути те, що вони дбають про свою зовнішність. Дослідження показали, що самозакохані жінки, як правило, використовують більше макіяжу і носять більш глибокі декольте, а чоловіки-нарциси більше часу приділяють тренуванням і нарощування м'язів.

Спершу нарцис може здатися більш врівноваженим, веселим і в цілому приємним. Але в довгостроковій перспективі самозакоханій людині складно підтримувати сприятливе враження. Як правило, з часом такі люди починають здаватися менш врівноваженими і приємними, але більш ворожими і зарозумілими. Дані показують , що нарциси не люблять довгострокові стосунки з зобов'язаннями, і в цілому їм погано вдається підтримувати їх.

Існує маса причин, чому деякі люди зустрічаються з «поганими людьми». Вони можуть повторювати моделі поведінки, до яких звикли в попередніх стосунках. Іншим світ відносин може здаватися занадто стресовим, через що вони приймають неправильні рішення. Хтось вірить в міфи про відносини і діє відповідним чином. Але в цілому і чоловіки, і жінки надають перевагу хорошим партнерам.

Стереотип про те, що «хороші хлопці дівчатам не подобаються», може перешкодити побудувати серйозні стосунки. Віра в цей міф створює непотрібні уявлення про те, як ми повинні поводитися, і може негативно позначитися на відносинах.

Зрештою, стереотип про те, що жінки хочуть зустрічатися з поганими хлопцями, зміцнює міф жінконенависників про жінок-спокусниць і серйозних «хороших» хлопців, які не мають успіху у стосунках з протилежною статтю. Це дозволяє деяким чоловікам звинувачувати і ненавидіти жінок, відволікаючи тим самим увагу від своїх власних недоліків. Якщо вам потрібна наукова порада, то вона проста: будьте хорошим.

The Conversation

Переклад НВ

Вперше опубліковано на The Conversation . Републікування повної версії тексту заборонене

Більше думок тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Вірен Свамі
Вірен Свамі

Професор соціальної психології, викладач Університету Англія Раскін (Британія)

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.