22 жовтня 2018, понеділок

Врятувати серця

0 коментувати

Сьогодні кожна десяте немовля має вади серця, а 67% українців помирає від серцево-судинних захворювань

Чи знаєте ви скільки в Україні коштує життя дитини, яка страждає на вади серця? Якщо вірити медикам-експертам – 100 тисяч гривень. Це ціна імпланту, що дозволяє закрити «латку» при дефекті міжпередсердної перегородки. Цей засіб називається оклюдер і його щороку потребують 2 тисячі українських дітей. Але придбати його можуть лише одиниці – для звичайних людей вартість оклюдера просто захмарна.

Щоб врятувати життя дитини, батьки вимушені поневірятись збором коштів, підключати благодійні організації, або ж взагалі відмовлятись від операції. В останньому випадку хвороба з часом переходить в критичну стадію і врятувати людину вже неможливо. Наразі 20 тис. українців з вродженими вадами серця залишаються непрооперованими.

Порівняно з Євросоюзом, куди ми так прагнемо, ситуація просто катастрофічна. Адже там оклюдери масово застосовують з 1995 року. Замість складних травматичних операцій, коли дитині розтинають грудну клітку й зупиняють серце, імплант вводять через невеликі проколи на стегні й він судинами рухається до серця.  Вже наступного дня після операції пацієнта виписують з лікарні.

У тому, що українцям недоступні новітні медичні технології, наші лікарі не винні. Фахівці Інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова здатні проводити надскладні операції в тому числі зі застосуванням оклюдерів, але в людей просто немає грошей, щоб їх оплатити. В таких умовах держава мусить застосувати додаткові соціальні механізми, аби гарантувати дітям доступ до якісних медичних послуг.

Для звичайних людей вартість оклюдера просто захмарна

Минулого року Україна придбала лише сто серцевих імплантів, що становить 5% від мінімальної потреби. Ситуацію може виправити нова бюджетна програма, яка дозволить закупляти 2 тис. оклюдерів в рік. За підрахунками експертів, кошторис може становити 103 млн. грн. Для України це досить помірна сума, якщо врахувати, що на всі медичні програми ми витрачаємо 5,9 млрд. грн. Оскільки в цьогорічному бюджеті така програма не передбачена, необхідні кошти можна виділити в рамках діючих медичних програм.

Посадовці та політики, від яких залежить фінансування, мусять усвідомити, що мова йде про життя тисяч дітей, а отже про майбутнє нації. Це якраз той випадок, коли публічні промови з телеекранів можна підкріпити конкретною справою й заслужити вдячність зневірених батьків.  

Сьогодні кожне десяте немовля має вади серця, а 67% українців помирає від серцево-судинних захворювань (в західній Європі цей показник вдвічі менший). В таких умовах слід масово впроваджувати новітні хірургічні методики, які успішно апробовані в світі. Ендоваскулярне лікування із застосуванням оклюдера – одна з них. Ми маємо десятки спеціалістів, які можуть на високому рівні проводити такі операції. А завдяки постійній практиці, їх можна буде проводити ще більше. Потрібна лише воля держави та реальні кроки назустріч хворим дітям.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.