22 жовтня 2018, понеділок

Корупція та безкарність у Сєвєродонецьку

0 коментувати
У місті порушуються базові принципи народовладдя, ігнорується думка мешканців громади, відбувається дерибан бюджетних коштів

23 лютого Верховна Рада провалила ухвалення постанови про перевибори міської ради у Сєвєродонецьку. Нагадаю, що в листопаді парламентський Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував перезавантажити владу у Сєвєродонецьку через кричущі порушення нею законодавства. Проте, в сесійному залі відповідна постанова не знайшла достатньої підтримки і її повернули авторам на доопрацювання.

Тим часом в місті, яке знаходиться неподалік від лінії фронту, відбуваються неможливі для правової держави речі. Порушуються базові принципи народовладдя, ігнорується думка мешканців громади, відбувається дерибан бюджетних коштів. Сьогодні існує, принаймні, чотири вагомих причини, чому перевибори повинні відбутись якнайшвидше.

По-перше, в процесі роботи Сєвєродонецької ради було штучно викривлене волевиявлення виборців. Більшість мешканців не підтримала Опозиційний блок, але 8 депутатів перейшли під його крило й цим змінили всю політичну конфігурацію.

Не маю нічого проти цілковитого перезавантаження сєвєродонецької влади

По-друге, низка протиправних одіозних рішень. Про найбільш кричуще з них я вже повідомляла: Сєвєродонецька рада ухвалила муніципальну програму оновлення сміттєзбиральної інфраструктури. На закупку 150 євроконтейнерів планують витратити фантастичну суму – 35 мільйонів гривень. При цьому проект заздалегідь приречений на провал: погодні умови України не дадуть можливості вивантажувати такі контейнери й вивозити їх вміст на смітник. Тобто рада дала добро на розбазарювання десятків мільйонів бюджетних коштів, більшість з яких швидше за все осяде в чиїхось кишенях.

По-третє, є низка судових постанов судів першої та апеляційної інстанцій, які визнають деякі рішення міськради такими, що суперечать Конституції та Законам України. Зокрема, щодо:

Формування складу постійних комісій та обрання секретаря та незаконного проведення позачергових сесій ради.

Й, нарешті, по-четверте, рада проводила свої рішення без врахування громадської думки та без обговорення постійними депутатськими комісіями, що є грубим порушенням принципу гласності в роботі місцевої влади.

Цих підстав більш ніж достатньо для розпуску діючої міської ради, яка заплямувала себе незаконними рішеннями та корупційними аферами. Кожен місяць її роботи загрожує новими втратами для мешканців Сєвєродонецька. Ще кілька подібних до сміттєвої «корисних» програм і місто залишиться жебраком, а дехто із депутатів стане мультимільйонером.

На жаль, хронічна проблема відвідування засідань у Верховній Раді та політичні спекуляції не дозволили на минулому тижні ухвалити відповідну постанову про перевибори в Сєвєродонецьку. Деякі політичні сили намагались влаштувати торги, поставивши умовою підтримки постанови одночасні перевибори міської ради та мера міста. Не маю нічого проти цілковитого перезавантаження сєвєродонецької влади, але політики, які цю ідею висувають,  мусять навести докази протиправної діяльності мера, зареєструвати відповідну постанову й отримати погодження від профільного Комітету.

Сєвєродонецькій владі дали чергову відстрочку, а за цей час вона ще встигне накоїти багато бід. Тому в інтересах громади народні депутати вже розробили та зареєстрували доопрацьований проект постанови щодо позачергових виборів депутатів Сєвєродонецької міської ради. Сподіваємось, в найкоротші терміни вона буде проголосована в сесійному залі.

Верховна Рада має серйозно поставитись до проблем Сєвєродонецька. Це питання має значення не лише для східного регіону, але й для всієї країни. Подібні до сєвєродонецьких депутатів управлінці дискредитують державу та дають агресору зайві козирі в боротьбі за наші землі. Україна остаточно переможе лише тоді, коли в усіх регіонах, а особливо у прифронтових, діятиме компетентна чесна та ефективна влада. 

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.